Yeni Yüzyıl Nasıl Bir Üniversite?(Mükemmel cevap)

  • Efendim İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2009 yılında kurulmuş ancak 2010 yılında faaliyete geçen genç bir üniversitedir. Üniversitemizde 10 fakülte, 2 meslek yüksekokulu ve 3 adet enstitü bulunmaktadır. Göreve başladığımızda 1200 civarında olan öğrenci sayımız 7 bini geçti.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi kime ait?

HAKKIMIZDA. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, “Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” (VASEV) tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi geçme notu kaç?

Buna göre başarısız oldukları derslere açıldıkları yarıyılda kayıt yaptırmak zorundadır. Üç ders sınavlarının mazeret sınav hakkı yoktur. Sınavda asgari geçer not 100 üzerinden 60 puandır. Aşağıdaki tabloya göre harf notu düzenlenir.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi nerede?

Üniversitemizin ana yerleşkesi, İstanbul Avrupa Yakası Topkapı’da bulunan ‘Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi’dir.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi hazırlık zorunlu mu?

Üniversitemizde öğretim dili İngilizce olan bölümlerde İngilizce Hazırlık programı zorunlu olarak okutulmaktadır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi vakıf mı?

Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülmüş ve 28.02.2009 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 2809 sayılı Kanun’un 109. ek maddesi ile İstanbul ilinde kurulan vakıf üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımına başlamıştır.

You might be interested:  Üniversite Kayıt Parası Ne Kadar 2019?(EN iyi 5 ipucu)

Vasev Vakfı kimin?

Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı ( VASEV ) tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Vakfın başkanı ve aynı zaman da Üniversitemizin Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’dur.

Yeni Yüzyıl nedir?

Yeni Yüzyıl, Türkiye’de yayımlanmakta olan ulusal günlük gazete. 15 Aralık 1994 tarihinde yayın hayatına başlayan Yeni Yüzyıl, tiraj kaybı nedeniyle 11 Haziran 1999 tarihinde kapanmıştır. 5 Kasım 2015’te tekrar yayına başlamıştır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tercih Bursu var mı?

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ‘nin belirli Bölüm ve Programlarını ilk 5 tercihe yazan aday öğrencilere + %10,%20,%30 oranında tercih bursu verilecektir. İlk Tercih Bursları 2018-2019 Eğitim- Öğretim Ücreti üzerinden hesaplanmaktadır. Ek Tercih Bursu ile Bölüm Ücreti: 10,508 TL olacaktır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi kaç taksit?

tarafından %20 peşin kalanı 9 eşit taksitte yapılır. Peşinat nakit veya kredi kartı ile kayıt sırasında alınır. Kredi = OTS için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimliğiyle birlikte kayıt tarihlerinde Cevizlibağ Kampüsü’ndeki Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ne zaman açıldı?

Fakültemiz Ana Kampüs Olan Cevizlibağ’da eğitim vermektedir. 2012-2013 eğitim yılında tıp fakültemiz kurulmuştur.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi hangi durakta?

Metrobüs: T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ‘ne metrobüs ile gidecek olanların Cevizlibağ durağında inmeleri ve üst geçitten geçerek Opel Odak ve Yeşil Plaza binasının yanındaki caddeden içeri 100 metre kadar yürümeleri gerekmektedir. Durakta indikten sonra okula yürümek toplamda 5 dk. kadar sürmektedir.

Istanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi kaçıncı sırada?

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2018, 2019 ve 2020 yıllarında YÖK tarafından yayınlanan Diş Hekimliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamasında (ücretli) İstanbul ‘da 1’inci, Türkiye’de ise 2’inci sırada yer almıştır.

You might be interested:  Üniversite Ücretli Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Yeni Yüzyıl Üniversitesi yeni kayıt ne zaman?

2021-2022 Merkezi yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz elektronik kayıtlarını 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında, Mali kayıt (Eğitim-öğretim ücreti ödeme) işlemini 6 – 10 Eylül 2021 tarihleri, 08:30 – 17:30 saatleri arasında Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleştirebilirler.

Istanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk ingilizce mi?

Bu amaca hizmet etmek üzere Fakültemiz bünyesinde Hukuk İngilizcesi ve Hukuk Almancası derslerinin yanı sıra yurtdışı üniversitelerle yapılan Erasmus anlaşmaları çerçevesinde öğrencilerimize yurtdışında eğitim görme olanağı da sağlanmaktadır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi nerede?

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi, üniversiteler, Maltepe Mh. Yılanlı Ayazma Cd. No:26, Cevizlibağ, Zeytinburnu, İstanbul – Yandex Haritalar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *