Üniversite Yaz Okulu Ne Zaman?

  • Yaz okulu ne zaman başlar ve ne zaman biter? Yaz okulu Haziran ayında başlar ve Ağustos ayında biter tam tarihi üniversitelerinizin öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz. Her üniversite farklı bir tarihte yaz okulunu açıp bitirebilmektedir.

Yaz okulu ne zaman başlar?

Yaz okulu Haziran ayında başlar ve Ağustos ayında biter tam tarihi üniversitelerinizin öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz.

Üniversite yaz okulu olacak mı?

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 7 Temmuz 2021 tarihli toplantısında üniversitelerdeki yaz okulu eğitimini ele aldı ve yaz okullarında uzaktan öğretim yöntemlerinin uygulanmaması yönünde karar verdi. Karar, 2021-2022 akademik yılından itibaren geçerli olacak.

Yaz okulu ne kadar sürer?

Yaz Okulunun süresi 7 haftadır. Yaz okulu sonunda yapılan sınavlar bu sürenin dışındadır. Yaz Okulunda açılan her ders için normal dönemde yapılan toplam ders saati kadar ders yapılır.

2021 yaz okulu ne zaman?

2020- 2021 Yaz Okulu kayıtları 5-9 Temmuz 2021 tarihlerinde alınacak olup Yaz Okulu Sınavının da 4 Eylül 2021 günü yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Yüksek Öğretim Kurumları (YÖK), üniversitelere yüz yüze eğitim üzerinden yazı gönderdi.

Yaz Okulu Nedir 2021?

Yaz öğretimi, güz ve bahar yarıyılları dışında kalan, yaz ayları içerisinde, fakülte ve yüksekokul öğretim olanaklarının değerlendirilerek öğretim kapasitesini ve verimliliğini artırmayı amaçlayan; öğrencilerin daha kısa sürede mezun olabilmelerine olanak sağlayan eğitim programıdır.

You might be interested:  Üniversite 1. Sınıf Ders Seçimi Nasıl Yapılır?(Çözüm bulundu)

Yaz Okulu yüz yüze olur mu?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerdeki yaz okullarında gelecek yıldan itibaren yüz yüze, bu yaz döneminde ise uzaktan öğretim yapılabileceğini bildirdi.

2021 Yaz Okulu online olur mu?

Yazıda “Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020- 2021 yaz okulu eğitiminin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması teklifleri 07.07. 2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş olup 2020- 2021 yaz okulu eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması uygun görülmemiştir.” açıklaması kurum tarafından

2021 Yaz Okulu Uzaktan mı?

Yaz okulu dersleri, Uzaktan Öğretim Yönetim Sistemiyle yürütülecektir.

Fırat Üniversitesi yaz okulu ücreti nereye yatırılır?

Ödenmesi gereken ücret, Ziraat Bankası ATM ve şubelerinden öğrenci numarası ile yatırılmalıdır. 2- Seçilen derslerin onayı, ücretlerinin ödendiği danışmanlar tarafından Otomasyondan (OBS) teyit edilerek, Yaz Okulu Yönetmeliği ve Senato Esasları dikkate alınarak yapılır.

Fırat Üniversitesi Yaz Okulu kaç ders alınır?

c) Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, toplam 12 (on iki) saati aşmamak üzere, en fazla 3 (üç) ders alabilir. ç) Yaz okulunda öğrenci, ön koşulunu sağlamadığı dersleri alamaz.

Fırat Üniversitesi Yaz Okulu online mi?

Değerli Öğretim Elemanları ve Öğrencilerimiz, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Yaz Okulu dersleri fue. firat.edu.tr adresi üzerinden yürütülecektir.

Yaz Okulu Haftada kaç gün?

Yaz okulunda öğrenci toplam 12 saat ders alabilir. Yaz okulunda açılmayan dersler için telafi sınavı açılacaktır.

Yaz okulu için ortalama kaç olmalı?

Ayrıca genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 3,00 ve üzerinde olan öğrenciler Yaz Okulunda üst yarıyıllardan derslerin açılması kaydıyla ders alabilirler.

Yaz okulunda dersten kalınca ne olur?

Yaz okulunda tekrar olarak alınan derslerde son alınan not geçerlidir. Yaz Okulunda alınan bir dersten öğrenci kalmış ise bu ders öğrencinin Genel Not Ortalamasını etkiler mi? Yaz öğretiminde alınan tüm notlar genel not ortalamasına dâhil edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *