Üniversite Tercih Robotu Nasıl Kullanılır?(Çözülmüş)

Üniversite Seç” kutucuğuna üniversite ismi girerek, o üniversitedeki lisans programlarının listesine ulaşabilirsiniz. “Program Seç” kutucuğuna ilgi duyduğunuz programı (mesleği) girdiğinizde, bu isimli programların bulunduğu üniversiteleri görebilirsiniz.

  • Ayrıca tercih robotu her sene YKS program ve kontenjanlar kılavuzunun yayınlanması ile birlikte güncelleniyor. Kullanmak için öncelikle “Üniversite Seç” kutucuğuna üniversite ismi girin, bununla beraber o üniversitedeki lisans programlarının listesini görebiliyorsunuz. Ayrıntıları görmek için programın üstüne tıklayabilirsiniz.

Tercih robotu ne işe yarar?

Önlisans tercih robotu sayesinden adaylar; son 1 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, burs oranlarına, üniversite türüne, öğretim türüne göre arama yapma olanağı sağlıyor.

YKS tercih robotu ne zaman açıklanacak?

YKS sonuçları beklenirken ÖSYM geçtiğimiz günlerde YKS tercih kılavuzunu öğrencilere ön bilgi vermek amacıyla erişime açtı. YKS sınav sonuçları 4 Ağustos’ta açıklanacak. 2021 YKS tercihleri ise 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapılacak. YKS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı.

Atlas robotu ne işe yarar?

Atlas, DARPA’nın finansmanı ve gözetimi altında, Amerikan robot ve AI şirketi Boston Dynamics tarafından yaratılmış ve geliştirilmiş iki ayaklı insansı robottur. 1,8 m (6 ft) boyuna sahip Atlas, çeşitli arama ve kurtarma görevleri için tasarlandı ve 13 Temmuz 2013’te kamuoyuna tanıtıldı.

You might be interested:  Üniversite Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?(Doğru cevap)

YÖK Atlas kimin?

ösym’in yeni sitesi. site içeriğine göre, 2015 yılında x üniversitesinin y bölümüne hangi ilden, hangi bölgeden öğrencilerin gittiği bu bölümü kaç net yaparak kazandıklarını gösteren istatiksel bir site.

YÖK Atlas tercih robotu nedir?

YÖK Atlas tercih robotu 2021 YÖK Atlas tercih robotu son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı sağlıyor.

Üniversite tercih robotu nedir?

Üniversiteye yerleştirme konusunda adayların fikir sahibi olmasını kolaylaştıran YÖK Atlas tercih robotu ile, geçmiş dönemde üniversitelerin kontenjanlarını, taban puanları ve hangi başarı sıralamasıyla öğrenci aldıklarını görebiliyor.

2021-YKS tercih dönemi ne zaman?

5 Ağustos’ta başlayan 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı ( YKS ) tercih işlemleri 20 Ağustos’ta sona erdi. Ek tercih dönemi ise sonuçların açıklanmasının ardından başlayacak.

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?

Buna göre adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, yaptığı açıklamada, “5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021 – YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 01 Ekim 2021 tarihinde saat 10.30’dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Boston Dynamics ne işe yarar?

Boston Dynamics nedir: Robot teknolojileri konusunda çalışmalar yapan ve adından sürekli bahsedilen bir firmadır. Bu firmanın geliştirdiği en dikkat çeken robotları Atlas Robotu, Spot Robot Köpek, Handle robotu ve Pick robotudur.

Atlas robotu kim yaptı?

Son yıllarda gelişimiyle ilgi çeken Boston Dynamics’in insansı robotu Atlas, engellerden insan gibi atlayıp ters takla atabiliyor. DUVAR – Robot teknolojisinin önde gelen şirketlerinden Boston Dynamics’in, ‘dünyanın en gelişmiş insansı robotu ‘ olarak tanımlanan Atlas modeli yeni yeteneklerini sergiledi.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Kayıt Parası Hangi Bankaya?(Doğru cevap)

YÖK Atlas Üyelik ücretli mi?

– %100 Mobil uyumlu bir şekilde geliştirilen YÖK Program Atlasına kullanıcılar internete bağlı bilgisayarlarından, tablet ya da cep telefonlarından ücretsiz şekilde bağlanabiliyorlar.

2021 üniversite taban puanları nereden bakılır?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, yaptığı açıklamada, “5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021 -YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler.

YÖK Atlas güncellendi mi?

“Öğrenci dostu Yeni YÖK ” tarafından, üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla https://yokatlas. yok.gov.tr adresi üzerinden hizmete sunulan “Yükseköğretim Program Atlası ( YÖK Atlas )” içerisindeki bazı modüller üzerinde yapılan güncelleme çalışmaları öğrencilerin

YÖK Atlas yenilendi mi?

YÖK Atlas güncellendi YÖK, YÖK Atlası güncelledi. Üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan YÖK Atlas ‘a güncel haliyle https://yokatlas. yok.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *