Üniversite Sınavına Hangi Belgeler Gidecek?(Mükemmel cevap)

  • 3) Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların durumlarını belirten belge (Kayıtlı oldukları ortaöğretim kurumundan alınacaktır. 4) Adayın ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı. 5) Nüfus cüzdan fotokopisi.

YKS sınavına hangi belgeler gidecek?

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve pasaport özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek belgelerdir. Fotoğrafın üzerinde soğuk damga bulunan ve resmi bir kuruluştan alınan kimlik belgeleri de kabul edilir. Resmi bir kuruluştan alınmış olsa bile üzerinde soğuk damga bulunmayan kimlik belgeleri kabul edilmez.

Üniversite sınavına neyle girilir?

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak edineceğiniz sınav giriş belgesi yanınızda olmalıdır. Bu belgeyi sınavdan 10 gün öncesinden başlayarak siyah ya da renkli çıktı olarak alabilirsiniz. Belgede sınav merkezi, bina, salon ve fotoğrafınız yer almalıdır.

Üniversite sınavına girerken neler yasak?

Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanır. Adayların sınava kalem, silgi, kalemtıraş ve peçeteyle girmelerine izin verilmez. Bu şekilde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

MSÜ sınavına ne getirilecek?

Adaylara, 120 soru için 135 dakika süre verilecek. Adayın, sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. kimlik kartını veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunlu olacak.

You might be interested:  Üniversite Ne Zaman Belli Olacak?(En iyi çözüm)

YKS sınavına para ile girilir mi?

Adaylar ve görevliler yanlarında alyans, şeffaf numaralı gözlük, başörtüsü için kullanılan boncuklu-boncuksuz toplu iğne, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka, basit piercing, şeffaf pet şişe içerisinde su ile sınava katılabilecek.

Sınava girerken eşyaları nereye bırakabilirim 2021?

ÖSYM adayların özel eşyalarını emanet almamaktadır. Bu nedenle sınav merkezlerinde ve okul binalarında emanetçi bulunmamaktadır. Ancak sınav binalarının yakınlarındaki büfe, bakkal, kırtasiye ve benzeri işletmeler adayların özel eşyalarını belli bir ücret karşılığında emanet almaktadır.

Sınava para sokulur mu?

“Sınavlarda artık ulaşım kartı, ev anahtarı, tel toka, metal para, başörtüsü için kullanılan toplu iğne, piercing” serbest (21.01.2019) Bu yıl tüm sınavlarda şimdiye kadar yasak olan ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing, başörtüsü için kullanılan her türlü toplu iğne serbest olacak.

YKS sınavda kol saati yasak mı?

Adayların sınava saatle girmelerine izin verilmez. Bu şekilde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

YKS sınava Giriş belgesi nasıl alınır?

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR? Adaylar sınava giriş belgesini, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecek.

TYT sınavına ojeyle girilir mi?

Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir. ÖSYM’nin sınava oje ile girmenin yasak olduğu konusunda ise herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

YKS sınavına telefonla girilir mi?

Her aday bu fotoğrafın arkasına mutlaka T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını yazmalıdır. Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ile özel kimlik belgesini yanında bulundurmayan bir aday ileri süreceği neden ne olursa olsun sınava alınmayacaktır. Adayların sınav binasına cep telefonu ile girmeleri yasaktır.

You might be interested:  Üniversite 2. Dönem Harç Paraları Ne Zaman Yatacak?

Yökdil kalem veriyor mu?

Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmek için geçerli olmayacaktır.

Bursluluk sınavına giderken yanımıza ne almalıyız 2021?

kimlik numaralı nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, pasaportları olmayan KKTC vatandaşları için fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartı) ile koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan silgi bulunduracaktır.

MSÜ de kalem silgi veriliyor mu?

SINAVIN UYGULANMASI Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Başka bir adaya ait cevap kâğıdını kullanan adayın sınavı geçersiz sayılır) ile içinde iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete bulunan kutuların dağıtılmasını sağlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *