Üniversite Nasıl Mezun Olunur?(Mükemmel cevap)

1) Öğrenci müfredat derslerindeki zorunlu dersleri almış olmalı. 2) Öğrenci 360/240/120 AKTS’yi tamamlamış olmalı 3) Öğrenci Staj zorunlu olan bölümler için staj öğrenimini tamamlamış olmalı. 4) Öğrencinin akademik not ortalaması en az 2.00 olmalı. 5) Bitirme projesini tamamlanmış olmalı.

 • En az önlisans (2 yılık) ve ya lisans (4 yıllık) üniversite mezunu olmanız gerekmektedir. Alımlarda geçerli olan sınav puanı ise KPSS puanıdır. Lisans mezunları için geçerli olan KPSS puanı P3, Önlisans mezunları için geçerli olan taban puan ise KPSS P 93 ‘dür.

Üniversiteden mezun olmak için kaç AKTS gerekir?

Herhangi bir dönemde öğrenci 30’un altında AKTS tamamlamışsa mezun olamaz. Genel olaraksa mezuniyet için ön lisansta toplam 120 AKTS, lisansta 240 AKTS, tezsiz yüksek lisansta 60 AKTS, tezli yüksek lisansta 120 AKTS ve doktorada 240 AKTS başarılması gereklidir.

Açıköğretim üniversite nasıl mezun olunur?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin mezun olabilmeleri için; önlisans programlarında en az 120 AKTS kredilik, lisans bölümlerinde 240 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, GNO’sı en az 2.00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler

You might be interested:  139 Puanla Nereye Girebilirim Üniversite 2021?(Çözülmüş)

Üniversite Kaç Puanla mezun olunur?

Mezun olabilirler. Tüm öğrenciler mezun olabilmek için 2.00 Genel Akademik Not Ortalamasını sağlamak zorundadır.

Mezun olmak için ne yapmalı?

Bir öğrencinin mezun olabilmesi için kayıtlı olduğu diploma programının bütün çalışmalarını (ders, staj, bitirme ödevi, seminer vb.) başarması ve mezuniyet derecesinin en az 2.00 olması gerekir.

Üniversiteden mezun olmak için kaç kredi gerekir OMÜ?

Üniversitemizden mezun olabilmek için kaç AKTS krediyi kamamlamam gerekmektedir? 5 (ı) dersleri dışında, dört yıllık öğretim programları 240 AKTS, beş yıllık öğretim programları 300 AKTS, altı yıllık öğretim programları 360 AKTS ve meslek yüksekokulu programları ise 120 AKTS kredisi olarak almanız gerekir.

Lisans kaç kredi ile mezun olunur?

Lisans programı 8 yarıyıldan oluşmaktadır. Mezun olmak için gerekli olan 240 AKTS’nin (146 kredi ) 150 AKTS’si (98 kredi ) zorunlu derslerden, 90 AKTS’si (48 kredi ) ise seçmeli derslerden oluşmaktadır.

Açık Öğretim Fakültesi kaç senede biter?

Öğretim Süresi Öğrenci kayıt yaptırdığı dönemden başlamak üzere önlisans için dört yıl (sekiz yarıyıl), lisans için yedi yıl (on dört yarıyıl) süreyle öğrencilik hakkından yararlanabilir.

Açık Öğretim Üniversitesi nasıl okunur?

Aciktan üniversite okumak için ilk aşama olan sınavlara başvurun ve sınavlara girin.

 1. Eğer ki 2 yıllık yani önlisans bir bölüm okuyacaksınız yanlızca TYT sınavına başvurarak girin. ( En az 150 baraj puanı)
 2. 4 yıllık yani lisans bölümlerine girmek istiyorsanız TYT + YKS sınavlarına başvurarak sınava girin. (

Mezun olmak için ortalama kaç olmalı?

Mezun olabilirler. Tüm öğrenciler mezun olabilmek için 2.00 Genel Akademik Not Ortalamasını sağlamak zorundadır.

FF ders varken mezun olunur mu?

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir. Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır.

You might be interested:  2. Üniversite Sınavı Ne Zaman?(Doğru cevap)

Mezun olan biri ne yapmalı?

İşte yeni mezunlar için iş bulma stratejileri!

 1. Araştırma yap.
 2. 2. Özgeçmişini hazırla.
 3. 3. Sosyal medya hesaplarını gözden geçir.
 4. Geçici bir işte çalış veya staj yap.
 5. İşe alım programlarına veya kariyer fuarlarına katıl.
 6. Network üzerinde çalış.
 7. 7. Bağlantılarından yardım iste.
 8. 8. Gönüllülük gruplarına katıl.

239 AKTS ile mezun olunur mu?

*Bütün zorunlu dersler ve 11 Bölüm Seçmeli, 2 Üniversite Ortak ve Girişimcilik ve Proje Yönetimi derslerinden başarılı olan; ayrıca 240 AKST (230 – 239 AKTS ‘e sahip olan öğrenciler mezun aşamasına geldiğinde AKTS Tamamlama dilekçesi doldurarak 240’a tamamlatabileceklerdir), 2.00 ve üzeri ortalaması olan öğrenciler

Mezun olduktan sonra diploma ne zaman verilir?

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin okulunun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diplomalar şahsın kendisine ya da noter vekâleti ile üçüncü şahıslara verilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *