Üniversite Kulüplerine Nasıl Üye Olunur?(Çözünme)

Her akademik yılın Mayıs-Haziran ayları arasında Kulüpler Koordinatörlüğü’ne başvurularak, aktif olan kulüp listesine ulaşabilir; sizin ilgi alanınızda aktif bir kulüp olmaması durumunda “Kulüp Tüzüğü” ve “Yıllık Etkinlik Planı” doldurup, en az 10 üye ve kulüp için danışman hoca bularak başvuru yapabilirsiniz.

Üniversite kulüpleri paralı mı?

Kulüplere üye olmak ücretli mi? Kulüplere üyelik ücreti her kulübün kendi başına vermiş olduğu karara bağlıdır. Kimi kulüpler herhangi bir ücret istemezken, bazı kulüpler de üyelik için öğrencilerden üyelik ücreti / üyelik aidatı şeklinde küçük meblağlar talep etmektedirler.

Üniversite öğrenci kulüpleri nasıl kurulur?

Üniversitede ön lisans ve lisans kayıtlı olan ve herhangi bir disiplin cezası almamış en az on dört kurucu öğrenci üye tarafından kurulur. Öğrenci kulüpleri, amaçlarına uygun isimler alır ve aldıkları isme uygun faaliyette bulunurlar. İsmi ve/veya amacı aynı olan birden fazla kulüp kurulamaz.

Üniversitede kulüp nedir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin bilimsel, mesleki, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunabilmeleri amacıyla kurdukları öğrenci topluluğuna Öğrenci Kulübü denir.

Üniversitede hangi kulüpler var?

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 • Akut Kulübü
 • Anadolu Hukuk ve Bilişim Kulübü
 • Atatürkçü Düşünce Kulübü
 • Avrupa Öğrencileri Forumu Kulübü (AEGEE)
 • Bilim Kurgu ve Fantezi Kulübü
 • Bilim ve Eğitim Kulübü
 • Dans Kulübü
 • Denetim Kulübü
You might be interested:  Üniversite Dc Ne Demek?(En iyi çözüm)

Üniversite Kulüpleri ne ise yarar?

Öğrenci kulüplerinin en büyük faydalarından biri, öğrenciler arası iletişimi arttırması, network sağlaması, kişisel yetkinlikleri arttırmasıdır. Kulübünüzle gerçekleştirdiğiniz etkinlikler sayesinde iş, sanat, eğitim vb. alanlarda uzman kişilerle tanışabilir, kendinize yeni kapılar açabilirsiniz.

Öğrenci Kulüpleri ne iş yapar?

Peki öğrenci kulüpleri ne iş yapar? Düzenlenen seminerler genel olarak öğrenci kulüpleri tarafından organize edilmektedir. Bu kulüplerde görev alan kişiler bir nevi iş dünyasından gelen temsilci ile birebir iletişim kurma, tanışma imkanı kazanmaktadır. Sadece eğlence, kariyer odaklı kulüpler bulunmamaktadır.

ITÜ kulüp nasıl kurulur?

Yeni Kulüp Nasıl Kurulur?

 1. Ortak ilgi alanına sahip, kulüpleştirmeye değer bir fikir etrafında birleşen en az 7 kişilik bir kurucu ekip olmalıdır.
 2. Bu kurucu ekip üyeleri İTÜ lisans veya yüksek lisans programlarına kayıtlı, herhangi bir disiplin cezası bulunmayan öğrenciler olmalıdır.

Kulüp Yönetim Kurulu kimlerden oluşur?

Kulüp organlarının seçiminde hiçbir şekilde liste usulü seçim yöntemi uygulanamaz. Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarafından seçilen 5 (beş) asil, 5 (beş) yedek üyeden ve Akademik Danışmandan oluşur. Yönetim Kurulu kendi içerisinde bir başkan seçer ve ilk toplantısında görev dağılımını yapar.

Kulüp amaçları nedir?

NEDEN KULÜP FAALİYETLERİ? Kulüp faaliyetlerimizin amacı; öğrencinin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, onları sosyal alanda desteklemek, yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirmek, sorgulayan ve düşünen, özgüvenli bireyler olmalarını sağlamaktır.

Üniversite kulüp etkinlikleri nelerdir?

Seminerler, konferanslar, paneller, açık oturumlar düzenleyebilir, turnuvalar, yarışmalar gibi eğlence faaliyetleri oluşturabilir, geziler düzenleyip kültürel etkinliklerde bulunabilir.

Üniversite hayatında neler yapılmalı?

Üniversite Okurken Yapmanız Gereken 11 Şey

 1. 1. Sivil Toplum Kuruluşlarına Üye Olmak.
 2. Haftalık ve Aylık Dergileri Takip Etmek.
 3. 3. İlginizi Çeken Seminerlere Katılım.
 4. Üniversitenizde Düzenlenen Söyleşilere Katılım.
 5. Parti, Gezi Organizasyonlarına Katılım.
 6. Radyo Programı Yapmak.
You might be interested:  Açıköğretim Üniversite Tercihleri Ne Zaman?(EN iyi 5 ipucu)

Öğrenci Kulüpleri nin faydaları nelerdir?

Öğrenci kulüplerinin en büyük faydalarından biri, öğrenciler arası iletişimi arttırması, network sağlaması, kişisel yetkinlikleri arttırmasıdır. Kulübünüzle gerçekleştirdiğiniz etkinlikler sayesinde iş, sanat, eğitim vb. alanlarda uzman kişilerle tanışabilir, kendinize yeni kapılar açabilirsiniz.

Boğaziçi hangi kulüpler var?

Öğrenci Kulüpleri Listesi

 • ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE KULÜBÜ ADK. Erkek Yurdu Altı
 • BİLİM KULÜBÜ BUBK. New Hall Giriş
 • BİLİŞİM KULÜBÜ COMPEC. 1.Erkek Yurdu Altı
 • BRİÇ KULÜBÜ BRİÇ 1.Erkek Yurdu Altı
 • ÇEVİRİ KULÜBÜ BUCEV. New Hall Giriş
 • ÇEVRE KULÜBÜ BUCEK. 1.Erkek Yurdu Altı
 • DAĞCILIK KULÜBÜ BÜDAK. 1.Erkek Yurdu Altı
 • DANS KULÜBÜ BÜDANS.

ITÜ kaç kulüp var?

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde barındırdığı 200’ü aşkın kulübüyle, her bir öğrenciye akademik hayatın dışında da kendisini ifade edebilmesi için fırsat verir. Spordan, kültür-sanata, düşünce kulüplerinden kariyer kulüplerine bir çok alanda öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak kulüp vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *