Üniversite Ilk Ders Kaydı Nasıl Yapılır?(Soru)

  • Ders kayıtları, Akademik Takvim’de bertilen tarihlerde ONLINE olarak Öğrenci Sayfasından yapılır. Ders kaydı için kayıt haftasından bir hafta önce, yine “Öğrenci Sayfaları” ndan ders kayıt randevusu alınmalıdır. Randevu süresi 120 dakikadır.

1 sınıf ders seçimi yapar mı?

Birinci sınıf üniversite öğrencileri ise ders seçimini Cuma günü, haftanın son gününde gerçekleştirirler. Üniversite web sitelerinin ders seçim sayfası bulunurken, buraya T.C. kimlik numaranız ve okul tarafından size verilen parolayla giriş yaparsınız.

Üniversite ders kayıtları ne demek?

Ders kayıtları, dönem içinde alınacak derslerin seçilmesi işlemidir. Üniversitemizde İngilizce Hazırlık Programı ve lisans programlarının birinci sınıf 1. yarıyılında alınacak dersler bellidir ve ders kayıtları Öğrenci Hizmetleri tarafından yapılır.

Güz dönemi ders kaydı nasıl yapılır?

Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBIS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır. YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE: Yeni kayıt yapan öğrencilerimiz de aynı tarihlerde ders kayıtlarını tamamlayacak olup, yukardaki linkten giriş yapacaklardır.

Ders kaydı ne zaman yapılır?

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4 -8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

You might be interested:  Üniversite Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor 2019?(Mükemmel cevap)

Ders seçimi yapmadım ne olur?

Ders kayıt işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler derslere devam edemez, sınavlara giremez, öğrencilik haklarından yararlanamaz. Bu süre öğrenim süresinden sayılır.

Ders seçimi ne zaman üniversite 2021?

Üniversitemiz ön lisans ve lisans öğrencileri güz dönemi ders seçim işlemlerini 28 Eylül – 8 Ekim 2021 tarihleri arasında MEBİS’den yapacaklardır. Öğrenim ücreti borcunun bulunması durumunda ders seçim sayfası açılmayacağından Öğrenci Muhasebesi Birimine başvurulması gerekmektedir.

Ders kayıt dönemi kapalıdır ne demek?

Ders kaydı yaptırmak istediğimde ‘ ders kayıtları kapalıdır ‘ uyarısı çıkıyor sebebi nedir acaba? Ders kayıt tarihleri dışındaki zamanlarda ders kayıtları kapalı olduğu için bu uyarı çıkmaktadır. Eğer ders kayıt tarihleri içinde çıkıyorsa okulunuz ders kayıtlarını internet üzerinden yapmadığı için çıkmaktadır.

Üniversite ders Kayıtları nasil yapilir 2020?

E KAYIT NASIL YAPILIR? e- Kayıt yaptırmak isteyen adaylar, YÖK’ün e-Devlet üzerinden sunduğu birçok hizmetin yer aldığı sayfada bulunan ” Üniversite e- Kayıt ” uygulamasını tıklayarak, “https://www.turkiye.gov.tr/yok- universite -ekayit” adresi üzerinden elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Üniversite ders seçimi ne zaman 2020?

2020 -2021 Güz Dönemi Ders Seçimi. Üniversitemiz ön lisans ve lisans öğrencileri güz dönemi ders seçim işlemlerini 28 Eylül – 10 Ekim 2020 tarihleri arasında MEBİS’den yapacaklardır.

AÖF yeni kayıt yapanlar ders seçimi yapıyor mu?

2019-2020 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler bahar döneminde ders seçimini kendileri yapacaktır. Öğrenciler, bir yarıyılda toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilir. Öğrenci, ders seçimini ( ekle/sil ); kayıt yenileme tarihleri içinde, sadece o dönem için yapar ve sonradan itiraz edemez.

Güz yarıyılı ders kayıtları nedir?

Güz dönemi üniversite öğrenimi için kayıt yaptıran öğrencilerin ilk başladığı dönemdir. Yani kayıt yapılan tarihten vize ve final dönemini içerip bahar dönemine kadar süren dönem güz dönemi olarak geçmektedir.

You might be interested:  Üniversite Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Kayıt yenileme işlemi yapılmazsa ne olur?

KAYIT YENİLEME İŞLEMİ 1. Süresi içinde kayıt yenileme işlemi yapılmazsa ne olur? Öğrenciler, her yarıyıl başında Senato’nun belirleyeceği süreler içinde kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. Bu süre içinde kaydını yenilemeyen öğrenciler o yarıyılda derslere giremezler ve bu süre öğrenim süresinden sayılır.

Ders Kayıtları Ne Zaman DEÜ?

1- Kayıt yenileme işlemleri 27- 29 Eylül 2021 tarihleri arasında http:// kayit. deu.edu.tr/ online yapılacaktır. Kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül 2021 saat 10:00′ da başlayacak ve 29 Eylül 2021 saat 17:30 ‘da sona erecektir.

Fırat Üniversitesi Ders Kaydı Ne Zaman?

09 Şubat 2022 (Çarş.) Öğrenci Ders Kayıtları ve Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödeme Dönemi 24 Eylül 2021 (Cuma) 29 Eylül 2021 (Çarş.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *