Üniversite Diplomamı Ne Zaman Alabilirim?(Çözünme)

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin okulunun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diplomalar şahsın kendisine ya da noter vekâleti ile üçüncü şahıslara verilir.

  • Final Sınavları sonunda mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını mezuniyet töreninden sonra; bütünleme, tek ders, yaz okulu sınavları sonunda mezun olan öğrencilerimiz İlişik kesme işlemlerini yaptıktan sonra ve sistemden mezun edildikten 1 (Bir) hafta sonra; (sağlık programları hariç) anılan tarihlerin dışında mezun olan öğrencilerimiz takvim yılının sona ermesinden 15 (onbeş) gün sonra (Ocak ayının 15’inden sonra) öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdanı ile birlikte Öğrenci İşleri Daire

Mezun diploması nasıl alınır?

2014 yılı ve sonrasında mezun olduysanız, geçici mezuniyet belgesi ve öğrenci kimlik kartınız ile birlikte; daha eski yıllarda mezun olmuş iseniz sadece nüfus cüzdanınız ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı diploma birimine müracaat etmeniz halinde diplomanızı alabilirsiniz.

Üniversite diploması nasıl alınır DPÜ?

Öğrenci İşleri birimine gelerek alabilirsiniz. Eğer geçici mezuniyet belgesi almış iseniz belgenin aslını mutlaka getirmeniz gerekmektedir. Geçici Mezuniyet belgesini kaybeden öğrenci Ulusal basın gazetelerinden birine ilan verdiği takdirde gazete ilanı ile gelerek diplomasını alabilir.

You might be interested:  Üniversite Burslarına Nasıl Başvurulur?(Soru)

Diplomamın çıktığını nasıl anlarız?

E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ nın hizmetlerine ulaşarak mezuniyet işlemlerinizi sorgulatabiliyorsunuz. Barkodlu numarayı ekrana giriş yaparak diplomanın hangi okuldan alındığını anında öğrenebiliyorsunuz.

Üniversite diploması ücretli mi?

Noter onaylı Üniversite diploması fiyatı 500 TL dir. Noter onaysız üniversite diploması fiyatı 400 TL dir.

Okul diploması nereden alınır?

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden Alınır.

Mezuniyet sıralaması nasıl öğrenilir?

E-Devlet’ e giriş yaptığınızda Yükseköğretim hizmetlerinde yer alan “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” ekranından Üniversite, Fakülte/MYO/YO/Enstitü, program, diploma notu, mezuniyet tarihi bilgilerine anında ulaşabiliyorsunuz.

DPÜ mezuniyet ne zaman?

Mezuniyet / 12 – 14 Temmuz 2021, Pazartesi.

Diplomamı benim yerime başkası alabilir mi?

. Diplomalar Kişiye Özel kimliklerdir dolayısıyla birinci derceden akrabanız dahi olsa (anne, baba, kardeş) sizin yerinize bir başkası diplomanızı alamaz.

Dpu mezuniyet sınavı nedir?

Öğrencinin asgari mezuniyet şartını sağlayabilmesi için, staj dışında devam şartını yerine getirdiği en fazla iki dersten mezuniyet sınavlarına girme hakkı verilir.

Üniversite diploma bilgilerime nasıl ulaşabilirim?

kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı”nı bulmalısınız. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın sunduğu hizmetler arasından “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” başlığını seçmelisiniz.

Üniversite diploma numarası nerede yazar?

Mezun belgesinin sağ üst köşesinde bulunan barkod üzerinde kişiye özel bir numara bulunuyor. Mezun öğrenci, sistemden aldığı barkodlu belgeyi veya barkod numarasını isteyen kişi veya kurum ile paylaşarak diploma sının doğrulatılmasını sağlayabiliyor.

E okul diploma çıktı nasıl alınır?

Sisteme kurum şifremizle giriş yapıyoruz. Öğrenci işlemleri menüsünü açıyoruz. Raporlama sekmesine ( Yukarıdaki yazıcı işareti ) tıklıyoruz. Gelen sayfadan ” Öğrenim Belgesi (Ek1) Geçmiş Dönemler” menüsünün başındaki dosya işaretine tıklıyoruz.

You might be interested:  Üniversite Öğrenci Akbili Nasıl Alınır?(Mükemmel cevap)

Diploma için para alınır mı?

Diploma karşılığı ödenecek miktar tamamen okul müdürünün inisiyatifine bırakılırken yapılan pazarlıklar sonucu öğrencilerden ‘en az 50 TL’ isteniyor. Bu parayı ödeyemeyeceklerini söyleyen öğrencilere okul müdürlerinin tavsiyesi “Bir şekilde bulun” oluyor.

Sahte üniversite diploması cezası nedir?

Gerçek bir resmi belgeyi bozmak, yok etmek, gizlemek vb. için: 2 yıldan – 5 yıla kadar hapis cezası Yetkili memur tarafından sahte olarak düzenlenen belgeler için: 3 yıldan – 8 yıla kadar hapis (kamu görevlisi için) Özel belgeyi değiştiren, sahte üreten kişiler için: 1 yıldan – 3 yıla kadar hapis cezası

Diploma için para veriliyor mu?

Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, hiçbir okulda karne veya diploma ücreti adı altında para toplanamayacağını ve yasak olduğunu belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *