Üniversite Diplomam Yırtıldı Ne Yapmalıyım?(En iyi çözüm)

Mezun olduğunuz üniversitenizin anlaşmalı bulunduğu bankaya üniversite diplomanızı kaybettiğiniz için bir ücret yatırılmalıdır. Ardından bu dekontu da yeniden diploma çıkartmak için vermelisiniz. Hazırladığınız tüm belgeleri öğrenci işleri daire başkanlığının ilgili birimine iletmelisiniz.

Üniversite diploması kaybolursa ne yapmalıyım?

Kayıp diplomaların yerine ikinci nüsha diploma başvurusu yapılması gerekmektedir. Belgelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın Mezuniyet- Diploma İşlemleri birimine teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı evrakları inceler ve talebin kabul edilip edilemeyeceğine karar verir.

Üniversite diploması tekrar çıkarılır mı?

Üniversite Diploması Nasıl Çıkarılır? Ancak üniversitelerde diploma bütçesi belirlendiği için, diplomasını almak isteyenlerin, diploma ücretini yatırmaları gerekmektedir. Eğer 2. kezde diplomanızı kaybederseniz, bu durumda 3. kez diploma çıkarılması mümkün değildir. Bunun yerine mezuniyet belgesi alabiliyorsunuz.

Ilkokul diplomasını kaybedenler için ne yapılır?

Öğrenciler diploma kayıp belgesi için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak Diploma Kayıp Belgesi alabilirler.

Diploma kayıt örneği nereden alınır?

MADDE 74 – (1) (Değişik:RG-10/7/2019-30827) İlkokul, ortaokul, ilköğretim okulunu 2012 yılından önce bitiren ve zamanında okuldan diplomasını alamayan veya kaybedenlerden; belgenin talep edildiği okulun bulunduğu ilde yaşayanlar okul müdürlüğüne, farklı bir ilde bulunanlar ise bulundukları il/ilçe millî eğitim

You might be interested:  Üniversite Tercihlerini Nasıl Yapacağız?(Doğru cevap)

Üniversite diploması nasıl alınır?

Diploma alabilmeniz için, ilk önce Okulunuz öğrenci işlerinden ilişik kesip İLİŞİK KESME BELGESİNİ almalısınız. İlişik kesme belgesini aldıktan sonra 3 farklı şekilde diplomanızı alabilirsiniz. 1) İlişik kesme belgesini şahsen diploma bürosuna getirerek diplomanızı alabilirsiniz.

Üniversite diploması tekrar nasıl çıkarılır?

Mezun olduğunuz üniversitenizin anlaşmalı bulunduğu bankaya üniversite diplomanızı kaybettiğiniz için bir ücret yatırılmalıdır. Ardından bu dekontu da yeniden diploma çıkartmak için vermelisiniz. Hazırladığınız tüm belgeleri öğrenci işleri daire başkanlığının ilgili birimine iletmelisiniz.

Lise diploması olmadan üniversite kaydı olur mu?

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır.

Mezuniyet belgesi ile üniversiteye kayıt olur mu?

Geçici Mezuniyet Belgesi (Çıkma Belgesi) ile Üniversiteye kayıt yaptırabilir miyim? Geçici Mezuniyet Belgesi ile Üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz. Bu belgelerin 6 ay geçerlilik süresi vardır.

E devletten diploma alınır mı?

Üniversite mezunlarının YÖK üzerinden, lise mezunlarının ise MEB üzerinden mezuniyet belgesi alabildiği işlemler e – devlet ‘in ilgili linklerinden yapılabiliyor.

Ilkokul mezuniyet belgesi nereden alınır?

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden Alınır.

E devletten diploma nasıl çıkarılır?

kimlik numaranız ve e – devlet şifrenizle sayfaya giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı”nı bulmalısınız. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın sunduğu hizmetler arasından “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” başlığını seçmelisiniz.

Diploma Kayıp Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Okulunuzun ……………………….. nolu öğrencisi olarak mezun oldum ve almış olduğum diplomamı kaybettim. Diploma kayıp ilanı vermediğimden dolayı doğabilecek hukuki sorumluluk bana ait olmak üzere, diploma yerine geçen Diploma Kayıt Örneğinin düzenlenmesi için; Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. Telefon: 0 …………/…………………….

Diploma Kayıt Örneği kimlere verilir?

“MADDE 44 – Diploma veya Öğrenim Belgesini kaybedenlere, doğrudan ya da açık öğretim büroları aracılığıyla okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları hâlinde okul müdürlüğünce okuldaki kayıtlara göre düzenlenen ve onaylanan Diploma Kayıt Örneği (EK-3) veya Öğrenim Belgesini Kaybedenlere Mahsus Belge (EK-2), kendileri

You might be interested:  Uçak Mühendisliği Için Hangi Üniversite?(Soru)

Lise diploma örneği nereden alınır?

Açık öğretim diplomaları ayrıca e-devlet üzerinden de alınmaktadır. Sisteme giril yaptıktan sonra arama butonuna Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama yazarak da belgenizi elde edebilirsiniz. LİSE DİPLOMASI NASIL ALINIR? Lise diplomaları e-devlet üzerinden rahatlıkla alınabilmektedir.

Diplomanın aslı nasıl alınır?

Diplomanın Aslı Gibidir Nerede Yaptırılır?

  1. Diplomanın fotokopisi ile birlikte mezun olunan okulun öğrenci işlerine gidilebilir. Öğrenci işlerinde bu işlem ücretsiz yapılmaktadır.
  2. Noterde belli bir ücret karşılığında aslı gibidir belgesi alınabilir.
  3. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki yetkili kişilere gidilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *