Üniversite Devamsızlığımı Nasıl Öğrenebilirim?(Çözünme)

Üniversite devamsızlık hakkı nereden öğrenilir?

Üniversitelerde yapmış olduğunuz devamsızlık genel olarak üniversite bilgi sistemine girilmekte ve e-öğrenci platformlarından yani ders kayıt işlemlerini yapmış olduğunuz öğrenci sayfalarından öğrenebilmektedir.

Üniversitede yüzde 30 devamsızlık hakkı kaç gün?

Üniversitelerde genel olarak devamsızlık hakkı dersin toplam saatinin % 30 ‘u olarak belirlenmiştir. Yani bir öğrenci bir dersin %70’ine katılmak durumundadır. Aksi durumda ilgili dersten devamsızlık sebebiyle kalır.

Devamsizliga nasil bakilir?

Çocuğunuzun devamsızlık durumunu e okul üzerinden hızlıca öğrenebilirsiniz. E okula internet üzerinden ya da uygulamadan giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan menüden “ Devamsızlık Bilgisi” kısmına tıklamanız yeterli. Arzu ederseniz çocuğunuzun geçmiş yıllarda ki devamsızlıklarını da öğrenebilirsiniz.

Üniversitede devamsızlık hakkı nasıl hesaplanır?

Devam zorunluluğunuz ise %80’dir. Örneğin haftada 3 saat olan bir derste yaklaşık 9 saat devamsızlık yapabilirsiniz. Yani bu dersten 14 hafta içerisinde devamsızlık hakkımız 3 hafta oluyor. Devam zorunluluğu bütün dersler için %80’dir.

Üniversitelerde devamsızlık kaç gün 2021?

Değerli Öğrencilerimiz, Güz döneminde (27 Eylül 2021 -14 Ocak 2022) resmi tatiller hariç 365 saat ders yapılması planlanmaktadır. Yönetmeliğe göre öğrencilerimizin derslerin %85’ine devam etmesi gerekmektedir. Bu durumda öğrencilerimizin 55 DERS SAATİ devamsızlık hakkı vardır.

You might be interested:  2011 Kış Üniversite Oyunları Nerede Yapıldı?(Çözülmüş)

Üniversite de sınıfta kalma var mı?

Üniversitede genel anlamda sınıfta kalma diye bir şey yoktur. Örnek olarak Ege Üniversitesi ‘nde 1. Sınıfta GANO (1,8) 2-3-4. Sınıflarda ise GANO’ su 2,0 altında olan öğrenciler bir üst sınıfa geçemezler. Altta başarısız oldukları dersleri bir kez daha alırlar.

Lisede devamsızlık kaç gün 2021?

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Üniversitede bir ders kaç dakika?

MADDE 14 – (1) Bir ders saatinin süresi elli dakikadır.

Üniversite de rapor alma var mı?

Madde 6-Sağlık ve Rehberlik Merkezi veya Üniversitenin belirlediği sağlık kuruluşu hekimlerinin düzenlediği raporlar ile 4. ve 5. madde hükümlerine göre başvurulan hastanelerden alınan raporlar geçerlidir. Aksi halde rapor geçerliliğini kaybeder.

Devamsızlıklar en son ne zaman girilir?

Özürsüz devamsızlık hakkı 10 gündür. Lisede özürlü devamsızlık hakkı 20 gündür. Özürlü ve özürsüz devamsızlık 30 günü geçmeyecektir. Yani 30 gün özürlü devamsızlık hakkı tanınmıştır.

05 devamsızlık nedir?

5 DEFA GEÇ KALMA ‘YARIM GÜN DEVAMSIZLIK ‘ DEMEK Her beş defa geç kalma, yarım gün devamsızlık olarak yazılacak. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler ise devamsızlıktan sayılacak. Devamsızlık yapan öğrenciler, ders öğretmeni tarafından yoklama fişine, ilgili müdür yardımcısı tarafından da e-Okul sistemine işlenecek.

Üniversitede bir dönem kaç hafta?

MADDE 12 – (1) Bir eğitim-öğretim yılı dönem sonu sınavları hariç her biri on dört haftalık iki dönemden oluşur. Senato gerekli gördüğü hallerde dönem sürelerini uzatabilir veya kısaltabilir.

Üniversite Online derste yoklama alınacak mı?

Bununla birlikte diledikleri an ve mekanda girememiş oldukları derslerin video kayıtlarını da izleme imkanlarına sahiptirler. Dolayısıyla canlı ders esnasında yoklama almaya gerek duyulmamaktadır.

You might be interested:  Üniversite Senatosu Ne Zaman Toplanır?(EN iyi 5 ipucu)

85 devam zorunluluğu kaç gün?

Evet zorunlu. Her kur için “46” saattir. Her öğrenci bulunduğu kurun derslerine % 85 oranında devam etmek zorundadır. Öğrenci devamsızlığı “48” saate ulaşınca devamsızlıktan kalır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *