Teoman Hangi Üniversite Mezunu?(Doğru cevap)

  • Ardından İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü başarı ile bitirdi. Aynı üniversitede Biyoloji Bölümü’nden de mezun oldu. Üniversite yıllarında başarılı bir öğrencilik dönemi yaşayan Teoman duralı, mezun olduktan sonra, üniversitede asistan olarak çalışmaya başladı.

Teoman hangi universite?

Fazlı Teoman Yakupoğlu (d. 20 Kasım 1967, İstanbul), Türk rock müzik sanatçısı ve söz yazarı. Teoman 20 Kasım 1967 tarihinde İstanbul’un Tünel semtinde doğmuş olan şarkıcı, ailesinin tek çocuğudur. Ailesi Giresunludur. Avukat olan babası, sanatçı 2,5 yaşındayken öldü.

Teoman aslen nereli?

Kanları birbirine karışmış. Şöyle anlatayım; Erdal Eren Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinden, Teoman Giresun Alucralı, Zekeriya ise Sivas’ın Gölova’sından Gölova ilçesi Şebinkarahisar ve Alucra’ya komşu. Birbirlerine çok yakın olan bu ilçelerde yaşayan sülalelerden büyük bir kısmı yakın akrabalar.

Teoman müziğe ne zaman başladı?

Sanatçı, müzik kariyerine 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başladı.

Mete Han’ın babası kimdir?

20 Kasım İstanbul’un Tünel ilçesinde doğan Teoman, Türk Rock müzik sanatçısı ve aynı zamanda söz yazarı. Giresun’lu bir aileden olan sanatçı, ailenin tek çocuğudur. Avukat olan babası, Teoman iki buçuk yaşında iken vefat etmiş.

Teoman hiç evlendi mi?

Teoman, 2012 yılının aralık ayında fotoğrafçı Ayşe Kaya ile nikâh masasına oturmuş ve evlendikten tam 1 yıl sonra kızı Zeynep dünyaya gelmişti.

Teoman babası kimdir?

Teoman, şu anda Cihangir’de oturuyor. Beyoğlu’nda gezmeyi çok seviyor çünkü şarkılarının ilham kaynağı orası, Beyoğlu’nun renkli hayatlarından besleniyor. David Bowie, Mazhar Alanson, Leonard Cohen, Radiohead, U2 dinliyor.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2021?(Soru)

Ayşe Kaya Teoman nasıl tanıştı?

Lise eğitimini İstanbul Harbiye’de bulunan Notre Dame de Sion Lisesi’nde tamamlayan Ayşe Kaya, üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim gördüğü sıralarda o zamanlar kendisi gibi Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi olan Teoman ile tanıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *