Staj Dosyası Nasıl Doldurulur Üniversite?(En iyi çözüm)

Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır. Bilgisayarda yazılan staj defterleri; Times New Roman 12 (başlıklar 14) punto ve siyah renk kullanılarak yazılmalıdır. Satır aralığı 1,5 seçilmeli, metin iki yana yaslı olmalıdır.

  • Staj Defteri Nasıl Doldurulur Staj Dosyasını, stajın ilk gününden itibaren doldurulmaya başlanması gerekir. Defterin tüm sayfaları dosyasının teslim tarihine kadar doldurulması gerekir.

Staj defterinin ilk sayfasına ne yazılır?

Staj defterinin ilk sayfası kişisel bilgilerinizi dolduracağınız sayfadır. Adınızı, soyadınızı, Okul numaranızı, bölümünüzü, kişisel adresinizi, telefonunuzu ve e-posta adresini yazınız.

Staj Dosyası olmazsa ne olur?

Zamanında teslim edilmeyen staj dosyaları işleme alınmayacaktır. Dolayısıyla yine stajınızı tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca stajın, iş hayatına atılan bir adım olduğunu unutmayın.

Staj defteri giriş bölümü nasıl yazılır?

Giriş bölümünün yapısı şöyle olmalıdır: Proje veya staj konusu ve tanımı bir kez daha yapılmalıdır. Proje veya staj çalışmasının anlaşılabilmesi için bilinmesi gereken ön bilgiler varsa anlatılmalıdır. Aynı konuda, daha önce yapılmış çalışmalar varsa anlatılmalı ve değerlendirilmesi yapılmalıdır.

Lise staj defteri teslim edilmezse ne olur?

6) Staj defterini zamanında teslim etmeyen öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır. 7) Staj çalışması kabul edilmeyenler, bu çalışmayı yeniden yapmak zorundadır. Stajını tamamlamayan öğrencilere, sorumlu oldukları diğer ders ve uygulamaları başarmış olsalar bile, diploma veya mezuniyet belgesi verilmez.

You might be interested:  Üniversite Yaz Tatili Ne Zaman?(Çözülmüş)

Staj Dosyası görüş ve düşünceler bölümüne ne yazılır?

Sonuç bölümü: Staj dosyalarının sonunda, stajda edinilen bilgi ve becerilerle yapılan işlerin özet halinde değerlendirmesi yapılarak, görüş ve düşünceler yazılacaktır.

Staj dosyası nasıl doldurulur?

Staj defteri bilgisayarda ya da tükenmez kalem kullanarak okunaklı bir şekilde el yazısı ile doldurulmalıdır. Bilgisayarda yazılan staj defterleri; Times New Roman 12 (başlıklar 14) punto ve siyah renk kullanılarak yazılmalıdır. Satır aralığı 1,5 seçilmeli, metin iki yana yaslı olmalıdır.

Staj raporu nasıl yazılır?

Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır. Rapor da hiçbir bölüm atlanılmamalı ve mümkün olan en kısa şekilde yazılmalıdır. Bütün yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır. Bilgisayarda çizimi güç olan şema, şekil ve resimler raporun sonundaki ekler bölümüne eklenebilir.

Staj dosyası ne kadar?

Staj yaptıktan sonra staj defterini okuldan alan öğrenciler bu defterlere 80 TL ile 150 TL arası değişen paralar veriyorlar. Kırtasiyelerde 5 TL ‘ye satılan staj defterlerinin okulda yüksek fiyatlara satılmasının sebebi ise okulların kullandıkları mühürler.

Staj yapmayan öğrenci mezun olabilir mi?

Ancak şunu unutmayın tüm derslerinizi vermiş ve not ortalamanızla mezun durumda bile olsanız stajınızı yapmadıysanız mezun olamazsınız, okulunuz uzamış olur.

Staja kaç gün gitmeme hakkı var?

2. Staj yaparken kaç gün devamsızlık hakkım var? -İzinsiz, mazaretsiz 3 gün üstüste veya staj süresinin yüzde 10’u oranında devamsızlık yapan öğrencinin stajına son verilir. Bu durumda stajyerin herhangi bir yasal hakkı doğmaz.

Stajlar zorunlu mu?

Staj zorunluluğu kaldırıldı. Meslek liselerinde staj, mezun olabilmek için zorunlu bir ders. Siz mecburi yapmasanız da öğrenci staj yapmadığında mezun olamayacağını biliyor. İster istemez staja gidiyor.

Staj defterine resim konur mu?

Staj defterinizin ilk sayfasında fotoğrafınız yok ise sağ üst köşede bulunan fotoğraf kutucuğuna yapıştırıcı kullanarak fotoğrafınızı yapıştırmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Özel Üniversite Ek Tercihleri Nasıl Yapılır?(Mükemmel cevap)

Staj sonuç raporuna ne yazılır?

Raporda anlatımı güçlendirmek için gerekli görülen resim, grafik, tablo, program parçaları vs. kullanılabilir. Stajın kazandırdığı bilgi ve deneyimden bahsedilir, görev alınan projenin veya gerçekleştirilen uygulamanın katkıda bulunulan kısımlarının sonuçları (problem, gözlem, yorum, vs.) açıklanır.

Staj defteri ne zaman alınır?

11. Staj bitiminden kaç gün sonra staj defterimi ve diğer belgeleri teslim etmeliyim? Staj Defteri stajın tamamlanmasından itibaren en geç 1 (bir) ay içinde staj komisyonuna teslim edilir. Bütün belgeleri bu süre içinde eksiksiz teslim edilmeyen stajlar değerlendirmeye alınmaz ve başarısız sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *