Sivas’a Ikinci Üniversite Nereye Yapılacak?(En iyi çözüm)

SİVAS’ta kurulacak olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi‘nin yeri belirlendi. Kentin ikinci üniversitesi olacak olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Kurt Deresi Mevkii’ndeki 400 dönüm arazi üzerine inşa edilecek.

Sivas yeni üniversite nereye yapılacak?

Kurt Deresi mevkisinde yapılacak olan üniversite kampüsüyle ilgili de açıklama yapan Mehmet Kul, “Ana yerleşkemiz Kurt Deresi mevkiindeki 840 dönümlük arazinin çalışmaları devam etmekte.

Sivas Bilim Teknoloji Üniversitesi nereye kurulacak?

Üniversite şu an Sivas Cumhuriyet Üniversitesi TEKNOKENT binasında eğitimi sürdürüyor. SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, üniversitenin basın bilgilendirme toplantısında üniversitenin eylül ayı içinde Sivas Gültepe Okullar Bölgesi’nde bulunan yeni binasına taşınacağını açıklamıştı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açıldı mı?

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmî Gazete’de 7141 sayılı Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında kurulan 16 Üniversite arasında herhangi bir üniversiteden bölünme olmaksızın kurulmuştur.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde hangi bölümler var?

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

  • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
  • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
  • Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü
  • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü
  • Kimya Mühendisliği Bölümü
  • Makine Mühendisliği Bölümü

Sivasta hangi üniversiteler var?

02.04.1970 yılında Kahmramanmaraş/Elbistan’da doğan Prof. Dr. Mehmet KUL, ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında lisans, 1997 yılında yüksek lisans ve 2003 yılında doktora derecesini almıştır. 1995-1996 yılları arasında Türk Standartları Enstitüsü’nde çalışmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *