Sınıf Öğretmenliği Için Hangi Üniversite?(Çözünme)

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet) Sınıf Öğretmenliği EA
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet) Sınıf Öğretmenliği EA
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (Devlet) Sınıf Öğretmenliği EA
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf) Sınıf Öğretmenliği (Burslu) (Burslu) EA

58 •

  • Sınıf Öğretmenliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ (4 Yıllık) (Eğitim Fakültesi) AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (4 Yıllık)

Eğitim Fakültesinde sınıf öğretmenliği var mı?

Sınıf Öğretmenliği Programı, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü içerisinde yer alan bir lisans programıdır. Sınıf Öğretmenliği Programında zorunlu alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi, genel kültür ve uygulama derslerine yer verilmektedir. Ayrıca, öğrenciler seçmeli dersler de almaktadırlar.

Sınıf öğretmenliği hangi bölümden alıyor?

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ SÖZEL Mİ EŞİT AĞIRLIK MI? Sınıf öğretmenliği bölümü ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre EA (Eşit Ağırlık) puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır.

Sınıf öğretmenliği TYT mi AYT mi?

Sınıf öğretmenliği bölümünü okumak için hem TYT hem de AYT sınavlarına girmek gerekmektedir.

Sınıf öğretmenliği iş imkanı var mı?

Sınıf öğretmenliği iş imkanları özel ve devlet okullarında çalışma fırsatı verir. Devlet okullarında sınıf öğretmenliği iş imkanları oldukça fazladır. Atama sayıları diğer öğretmenlik branşlarına göre oldukça fazladır. Sınıf öğretmenliği iş imkanları arasında akademik kariyer yapmak da yer alır.

You might be interested:  Fatih Portakal Hangi Üniversite Mezunu?(Doğru cevap)

Sınıf öğretmenliği hangi dersleri verir?

Sınıf öğretmeni, ilkokula başlayan öğrencilere okuma ve yazma ile temel matematik, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve el becerisi gibi eğitimleri veren kişidir.

Sınıf öğretmenliği için hangi sınavlara girilmeli?

2019-KPSS, sadece A Grubu Kadrolar ve Öğretmen Kadroları için yapılacaktır. Sınav, lisans düzeyindedir. Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adayların, sınavın Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmaları zorunludur.

Sınıf öğretmenliği bölümünde hazırlık var mı?

Programda hazırlık sınıfı bulunmamaktadır. Programda, zorunlu, alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi, genel kültür ve uygulama derslerine yer verilmektedir. Program aynı zamanda, sınıf öğretmeni olacak olan bireyin kişisel gelişimini arttırmayı amaçlamaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak yürütülmektedir.

Sınıf öğretmenliği Barajı kaç?

TYT’de 150 barajını geçen adaylar 2 yıllık ön lisans programları; AYT’de 180 barajını geçen adaylar 4 yıllık ve üstü lisans bölümlerini tercih etmeye hak kazanacaklardır.

Sınıf öğretmenliği eşit ağırlık mı?

Eşit ağırlık bölümleri, eşit ağırlık puan türünde öğrenci alımı yapan bölümlerdir. Bölüm, eşit ağırlık (EA) ya da Türkçe-Matematik (TM) olarak tanımlanır. Hukuk, sınıf öğretmenliği, psikoloji, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, eşit ağırlık mezunlarının tercih edebileceği bölümlerdir.

Sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alıyor?

Sınıf Öğretmeni maaşı ortalama aylık 3.500 – TL’dir. En düşük Sınıf Öğretmeni maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 5.500 – TL’dir.

Sınıf Öğretmenliği Bölümü Nasıl?

Sınıf Öğretmenliği bölümü bir lisans programıdır ve bölümün amacı çağa uygun ve modern olarak nitelendirilebilecek öğretmenleri yetiştirerek bulundukları eğitim kurumlarındaki öğrencilerine en iyi eğitimi gösterebilecek kişileri yetiştirerek eğitim sektörüne ve öğrencilere fayda sağlamaktır.

Sinif ogretmenligi icin ne yapmaliyim?

Sınıf öğretmeni olmak için belli başlı eğitimleri almak gerekir. Sınıf öğretmeni olmak isteyen kişiler üniversitelerin dört yıllık lisans eğitimi veren Sınıf Öğretmenliği bölümünde eğitim görürler. Bu bölümde derslerini başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler bölümden mezun olduktan sonra işe başlayabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *