Selahattin Demirtaş Hangi Üniversite Mezunu?(Soru)

haberler.com

  • Selahattin Demirtaş,Ankara Üniversitesi mezunu bir avukattır.Bir dönem serbest avukatlık yapmıştır.Akabinde İnsan Hakları Derneği’nin şube başkanlığı görevini üstlenmiştir.2007 senesinde DTP’den milletvekili seçildi.

Selahattin Demirtaş yaş ne kadar?

Erkek kardeşlerinden Nurettin Demirtaş 22 yaşında iken 22 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 2004 yılında tahliye olmuş, BDP’nin 2007’de Genel Başkanı olmuş ancak bugün hakkındaki hapis kararları sebebiyle Erbil’de yaşamaktadır.

Hdp’nin amblemi ne anlama geliyor?

Halkların Demokratik Partisi, 15 Ekim 2012 tarihinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Olağanüstü Genel Kurul’da Van Milletvekili Figen Yüksekdağ ve Hakkâri Milletvekili Selahattin Demirtaş HDP Eş Genel Başkanlıklarını devraldılar.

Selahattin Demirtaş abisi kim?

Nurettin Demirtaş (1972, Palu), siyasetçi ve PKK üyesi. 2007-2008 yılları arasında Demokratik Toplum Partisi (DTP) eş genel başkanı olarak görev aldı. Hâlen PKK’nın “eğitim komitesi üyesi” olarak örgüt kadrosunda yer almaktadır.

Özgür Demirtaş nerede çalışıyor?

Özgür Demirtaş, Sabancı Üniversitesi altında kurulan Finans Mükemmeliyet Merkezi kurucu başkanlığı, Akbank yönetim kurulu üyeliği, FODER yönetim kurulu üyeliği, Yeni Bir Lider yönetim kurulu üyeliği ve birçok holding danışmanlıklarını yürütmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *