R Tayyip Erdoğan Hangi Üniversite Mezunu?(Çözünme)

cnnturk.com

  • Marmara Üniversitesi‘nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mezuniyetine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada Erdoğan’ın mezun olduğunun tarihi belgelerle ve resmi kayıtlarla sabit olduğu bildirildi. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın diplomasının sahte olduğu iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın diploması var mı?

Üniversite diplomasının incelenmesi için yapılan başvuruları Yüksek Seçim Kurumu reddetmekte ve Erdoğan’ın diplomasının gerçek olduğunu belirtmektedir. Marmara Üniversitesi, konu hakkındaki iddiaları yalanlayarak diplomanın sahte olduğuna dair bir kanıt olmadığı yönünde açıklama yapmıştır.

Cumhurbaşkanı üniversite okudu mu?

1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi’nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Emine Erdoğan eski eşi kimdir?

Ayrıca ‘İdealist Kadınlar Birliği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Emine Erdoğan “İdealist Kadınlar Birliği”‘ne katıldı. Buradaki bir konferans çalışması esnasında Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştı ve 4 Temmuz 1978 tarihinde evlendiler.

Recep Tayyip Erdoğan’ın tahsili nedir?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954’te İstanbul’da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim durumu nedir?

1976 yılında Millî Selamet Partisi Beyoğlu gençlik kolu başkanlığına ve aynı yıl İstanbul il gençlik kolları başkanlığına seçilen Erdoğan, Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’ndan 1981 yılında mezun oldu.

You might be interested:  Aynı Anda Iki Üniversite Nasıl Okunur?(Mükemmel cevap)

Recep Tayyip Erdoğan kaç yaşında?

Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü dört defa, Celâl Bayar üç defa, Recep Tayyip Erdoğan iki defa, Cemal Gürsel, Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül bir defa cumhurbaşkanlığına seçildiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *