Levent Ülgen Hangi Üniversite Mezunu?(En iyi çözüm)

  • Levent Ülgen ODTÜ Fizik Bölümü mezunudur. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, televizyon sunucusu.

Levent Ülgen hangi bölüm mezunu?

Ankara İnönü Lisesi’ni, ODTÜ Fen edebiyat fakültesi Fizik Bölümü ‘nü ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ‘nü bitirdi. Tiyatroya Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu’nda başladı.

Eris Ülgen kaç yaşında?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962 yılında Konya Cihanbeyli’de dünyaya gelmiştir. Ankara İnönü Lisesini bitirdikten sonra ODTÜ Fizik Bölümü’nü ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

Akasya Durağı ndaki Sinan Kimdir?

Tam adıyla Ömer Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962 tarihinde Cihanbeyli, Konya’da dünyaya geldi. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, televizyon sunucusu olan Levent Ülgen bugün 58 yaşında.

Levent Ülger kaç yaşında?

İyi bir tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu olan Ülgen, ODTÜ’yü 4.00 ortalama ile bitirmiştir. TRT’de yıllarca Bir Kelime Bir İşlem yarışma programını sunan usta oyuncu aynı zamanda iyi bir de matematikçi. Bir oyuncunun, hele ki bir tiyatro oyuncusunun başına gelebilecek en kötü şey repliğini unutmasıdır.

Levent Ülgen kaç yaşında öldü?

Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962 tarihinde Cihanbeyli’de dünyaya geldi. Ankara İnönü Lisesi’ni, ODTÜ Fen edebiyat fakültesi Fizik Bölümü’nü ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Tiyatroya Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu’nda başladı.

Levent Ülgen kürt mu?

Levent Ülgen ‘in Kadir Bey’le tek ortak yanının, babası ile yaşadıkları olduğunu anladık. Annesinin dedesi ise kendi tabiri ile “Çok özel bir kamyon şoförü, Kürt Hasan.” Anne tarafı Konya Cihanbeylili, baba tarafı ise Şereflikoçhisarlı. Babası Yaşar Bey İş Bankası’nda müdürlük yapmış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *