Istanbul Arel Üniversitesi Nasıl Bir Üniversite?(Çözünme)

Istanbul Arel Üniversitesi kime ait?

İstanbul Arel Üniversitesi, Kemal Gözükara eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 5656 sayılı Yasa ile kurulan, 18 Mayıs 2007 tarihli ve 26526 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak kuruluşunu tamamlayan, Yükseköğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan vakıf üniversitesidir.

Arel Üniversitesi geçme notu kaç?

Ders başarı puanı (ders geçme ) notu 70′ dir.

Arel Üniversitesi hangi hastaneyle anlaşmalı?

Bahçelievler Memorial Hastanesi ile anlaşan üniversite, tıp fakültesinin yanı sıra sağlık alanında diş protez teknolojileri ve ağız diş sağlığı, tıbbi laboratuvar teknikleri, tıbbi görüntüleme, ilk ve acil yardım, fizyoterapi, optisyenlik, anestezi gibi bölümlerle birlikte iki yıllık önlisans bölümlerine de öğrenci

Arel Üni ne zaman kuruldu?

Sefaköy Yerleşkesi. Sefaköy Yerleşkesi, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi, Sefaköy E-5 karayolu üzerinde merkezi bir noktada bulunmaktadır.

Istanbul Arel Üniversitesi 2 yıllık Kampüsü nerede?

Sefaköy Yerleşkesi, İstanbul ‘un Küçükçekmece ilçesi, Sefaköy E-5 karayolu üzerinde merkezi bir noktada bulunmakta ve toplam 21.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Sefaköy Yerleşkesi’nde 2 yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokulu, Yüksek Lisans ve Doktora programlarının yer aldığı Enstitüler bulunmaktadır.

Arel Üniversitesi koşullu geçme nedir?

Bir dersten (AA), (BA), (BB), (CB) ve (CC) harf notlarından birini alan öğrenci o dersi başarmış sayılır. b. Bir dersten (DC) ve (DD) harf notlarından birini alan öğrenci o dersi koşullu olarak başarmış sayılır.

You might be interested:  Üniversite Açıköğretim Sınavları Nasıl Oluyor?(Mükemmel cevap)

Arel Üniversitesi kaç taksit?

Taksitli ödemelerde aşağıda belirtilen kredi kartları geçerlidir, vade farksız 9 eşit taksit uygulanmaktadır. Sisteme https://arelim. arel.edu.tr/ adresinden erişebilirsiniz.

Mezun olmak için kaç AKTS Arel?

Bölümün öğrenim süresi 4 yıl olup toplanması gereken toplam kredi miktarı 240 AKTS ‘dir. Bu süreye İngilizce hazırlık programı dahil değildir. Ders programının %18i uygulamalı, %25’i seçmeli derslerden oluşmaktadır.

Arel Üniversitesi hastanesi var mı?

Kampüslerimiz bünyesindeki sağlık merkezlerimiz; acil, tedavi edici ve koruyucu hekimlik hizmetleri sunar. Normal süreçte, Sağlık Merkezimize Tepekent yerleşkesinde 0112, Sefaköy yerleşkesinde 2112, Cevizlibağ yerleşkesinde 4112 no’lu telefonlardan ulaşılabilir.

Arel Üniversitesi Onur Belgesi nasıl alınır?

Bir yarıyıl sonunda not ortalaması 3.50-4.00 arasında olan öğrenciler yüksekonur öğrencisi; bir yarıyıl sonunda not ortalaması 3.00-3.49 arasında olan öğrenciler onur öğrencisi sayılırlar. Yüksekonur ve onur öğrencilerine Rektörlükçe yüksekonur veya onur belgesi verilir.

Arel Üniversitesi Tepekent Kampüsünde hangi bölümler var?

Bölümler

  • BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ Bilgisayar Programcılığı Programı
  • ÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
  • DIŞ TİCARET BÖLÜMÜ
  • DİŞÇİLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ
  • ELEKTRİK VE ENERJİ BÖLÜMÜ
  • ELEKTRONİK ve OTOMASYON BÖLÜMÜ
  • FİNANS-BANKACILIK ve SİGORTACILIK BÖLÜMÜ
  • GÖRSEL-İŞİTSEL TEKNİKLER ve MEDYA YAPIMCILIĞI BÖLÜMÜ

Arel Üniversitesi Ne Zaman Açılacak 2022?

2021- 2022 Eğitim-Öğretim Yılında Kayıt Olan Öğrenciler İçin Önemli Bilgilendirme. Değerli Öğrencimiz, 2021- 2022 eğitim-öğretim yılına ait bazı önemli bilgileri aşağıda görebilirsiniz; Dersler 04 Ekim 2021 tarihi itibariyle başlayacaktır.

Arel tıp ne zaman açıldı?

İstanbul Arel Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 yılında 5656 sayılı yasanın ek 76 maddesi ile Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *