Hangi Üniversite Ne Kadar Burs Veriyor 2021?(Çözülmüş)

 • Burs veren vakıf üniversiteleri 2021 yılında da yüksek burslar vermeyi sürdürüyor. Vakıf üniversitelerinin burs oranlarını detaylı olarak açıklayan makalemizi yakında yayımlayacağız. En yüksek burs veren vakıf üniversitesi Konya Gıda ve Tarım Üniversitesidir. Aylık 6000 + 1800 TL de diğer desteklerle 7800 TL burs veriyor.

Istanbul’da hangi üniversiteler burs veriyor?

Burs veren devlet üniversiteleri

 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi.
 • İstanbul Teknik Üniversitesi.
 • Boğaziçi Üniversitesi.
 • Abdullah Gül Üniversitesi (Devlet Üniversitesi )
 • İstanbul Üniversitesi.
 • 7. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi.
 • İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi.

Üstün başarı bursu ne kadar?

Başarı Burs Programı kapsamında kabul edilen adaylardan; Lisans öğrencilerine 450 TL, Yüksek lisans öğrencilerine 600 TL, Doktora öğrencilerine 900 TL aylık burs ödemesi yapılacaktır.

Koç Üniversitesi ne kadar burs veriyor?

Ayrıca öğrencilere 10 ay süreyle ayda 440TL burs desteği sağlanıyor. Tam başarı bursu: Bu burstan yararlanan öğrenciler öğretim ücretinin tamamından muaf olarak dokuz ay süreyle ayda 390 TL burs desteği alabiliyor. Ayrıca yarı zamanlı çalışma karşılığında yurtlarda ücretsiz olarak kalabiliyor.

YKS ilk 5 tercih bursu ne kadar?

Üniversite sınavında ilk 50 bine giren ve ilk 5 tercihinde bu bölümlerden en az birini tercih eden ve yerleşen öğrencilere aylık net asgari ücret tutarı kadar; 50 bin ile 65 bin arasında olanlara net asgari ücret tutarının yarısı kadar, 65 bin ile 80 bin arasında olanlara ise net asgari ücret tutarının üçte biri kadar

You might be interested:  Üniversite Yurt Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?(Mükemmel cevap)

Ilk 10 bursu ne kadar?

Üniversite sınavında ilk 5 binde olanlara aylık 1500, 1 ile 10 bin arasında olanlara ise 1000 lira başarı bursu veriyor. Tercih bursu kapsamında ise ilk tercihine yerleşene yılda 9 ay aylık 600, ikinci tercihine yerleşene ise 500 lira ödüyor. İlk 10 binde yerleşenlere 1220 lira yurt desteği imkanı bulunuyor.

Tıp okuyanlar öğrenciler ne kadar burs alıyor?

Vakıf yaptığı açıklamada 2021-2022 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine 500 TL karşılıksız burs verecek. Burs başvuruları internet üzerimden online olarak yapılırken, şahsen başvuru alınmayacağı duyuruldu.

Üstün başarı bursu kimlere verilir?

Üstün Başarı Bursuna Lisans Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

TEV Üstün Başarı Bursu kimlere verilir?

Üstün Başarı Bursuna, YKS’de, SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre ilk 5000’e giren öğrenciler ile ikinci sınıfa geçen, gerekli şartları sağlayan ve liderlik vasfı taşıdığına inanan öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

Üstün başarı bursu ne demek?

Üstün Başarı Bursu, her akademik yılın sonunda başarısız dersi olmayan, yıllık genel not ortalaması en az 3.25 olan ve üniversiteden uzaklaştırma cezası almamış öğrencilere verilir. Bu burs, öğrencinin derslerini üstün bir başarıyla geçmesinden sonraki akademik yıl için geçerlidir.

Koç Üniversitesi Hemşirelik bursu ne kadar?

Hemşirelik ( Burslu ) 2018-2019 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil 76.500 TL’dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil 105.500 TL’dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil 76.500 TL’dir.

Koç Üniversitesi aylık ne kadar?

Koç Üniversitesi ‘nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2021-2022 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil 136.500 TL’dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil 187.700 TL’dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil 136.500 TL’dir.

You might be interested:  Üniversite Kulübü Nasıl Kurulur?(Soru)

KYK bursu ne kadar olacak 2021?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere sağlanan aylık burs ve kredi ücretleri her yıl yeniden belirleniyor. 2021 yılı için belirlenen ücret; lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL olarak belirlenmişti.

Ilk 5 tercih bursu Nedir devlet?

MEB bursu, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen öğretmenlik programlarına yerleşen adaylara ilk 5 tercihlerinden birine yerleşmeleri halinde verilebilecek karşılıksız parasal yardımdır. Bakanlığın açıkladığı bilgiye göre 2020-2021 eğitim yılında 3.500 öğrenci MEB bursundan faydalanabilecek.

Özyeğin Üniversitesi ilk tercih bursu var mı?

Yukarıdaki tabloda belirtilen uluslararası diploma programları dışındaki liselerden mezun olanlar sadece lise diploma notuna göre veya sadece Özyeğin Üniversitesi ‘ne ilk 6 tercihi arasında yerleşmesi sebebiyle burs /indirim yükseltme olanağından yararlanamaz.

Hangi bölümlere burs var?

Hangi bölümlere verilecek?

 • Astronomi ve Uzay Bilimleri.
 • Astronomi ve Astrofizik.
 • Bahçe Bitkileri.
 • Balıkçılık Teknolojisi.
 • Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği.
 • Bitki Koruma.
 • Bitkisel Üretim ve Teknolojileri.
 • Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *