Güney Kore De Üniversite Okumak Için Ne Yapılmalı?(Çözüm bulundu)

Transkript (tercüme edilmiş ve noter tasdikli) Pasaport fotokopisi. Başvuru yaptığınız programa bağlı olarak Korece yeterlilik için TOPIK veya İngilizce yeterlilik için TOEFL ya da IELTS puanı Bazı Kore üniversitesi bölümleri isans programları için SAT veya ACT sınav puanı ile lisansüstü kabuller için GRE sonucu.

 • Güney Kore’de Üniversite Başvuru Şartları Lisede son yılınız ise ve üniversite eğitiminize Kore’de uygun fiyatlardan yararlanarak ve burs alarak devam etmek istiyorsanız; ilk olarak lise diploma notunuzun 100 üzerinden en az 90 olması gerekiyor. Bununla birlikte İngilizce seviyenizin en az Upper – Int. Olmalı.

Kore’de üniversite okumak için hangi sınava girilir?

1. Kore ‘de yurtdışı eğitim almak istiyorum. Kore ‘de eğitim almak için temel olarak Korece Yeterlilik Sınavı (TOPIK) 3. seviye ve üstü (Doğal Bilimler, Güzel Sanatlar ve Beden Eğitimi Bölümleri için 2. seviye) yeterlilik almalıdır.

Güney Kore’de üniversite kaç yıl?

Kore ‘de eğitim, ilkokul 6 yıl ve ortaokul 3 yıl zorunlu eğitim olmak üzere, lise 3 yıl ve üniversite 4 yıldan oluşup toplamda 6-3-3-4’lük sisteme sahiptir.

Güney Korede hangi bölümler okunur?

Programlar;

 • Mekanik Sistem ve Tasarım Mühendisliği.
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • İşletme.
 • Küresel Teknoloji Yönetimi.
 • Endüstri Mühendisliği.
 • Spor Bilimi.
 • Gıda Bilimleri Teknolojisi.
 • Bilgi ve İletişim Mühendisliği.
You might be interested:  Açıköğretim Üniversite Harçları Ne Zaman Yatacak?(Mükemmel cevap)

Güney Kore’de Tıp kaç yıl?

Ülkede tıp eğitimi, 6 yıl sürerken akademik yıl, birinci dönem Mart ayında, ikinci dönem ise Eylül ayında başlar. Güney Kore’de tıp alanında kariyer yapmayı düşünüyorsanız, en iyi seçenek ülkede herhangi bir üniversitede eğitiminizi tamamlamaktan geçer.

Kore’de üniversite okumak ücretli mi?

Güney Kore eğitim açısından ileri olsa da üniversiteler ücretlidir. Güney Kore ‘de lisans programları ücretleri 10bin TL ila 15bin TL arasında değişmektedir.

Güney Korede kaç tane üniversite var?

Güney Kore’de Kaç Devlet Üniversitesi? Toplamda 43 ulusal üniversite ve yaklaşık 180 özel üniversite bulunmaktadır.

Güney Kore’de üniversite okumak için kaç puan gerekir?

Başvuru Süreci ve Şartları o Lise diploma notu 80 veya üstü olmalı ya da kişi okulda en iyi %20’lik dilim içinde yer almalıdır. o Daha önceden Kore ‘de bir lisans programına başvurmamış olması gerekir.

Güney Kore eğitim sistemi nasıl?

Yüksek başarılara sahip öğrenciler yetiştiren Güney Kore eğitim sistemi oldukça zorludur. Öğrenciler günde 12 ile 16 saat arasında ders çalışmakta, okuldan sonra gidilen ve hagwon adı verilen özel derslerle birlikte bir günlerini tamamen eğitime ayırmaktadırlar.

Kore’de okul nasıl?

Güney Kore eğitim sistemi, 6+3+3+4 yıl şeklinde ve okul öncesi ve lise zorunlu değil. İlköğretime başlangıç yaşı yedi olup, bazı özel okullar dışında, ilköğretim herkese ücretsizdir. Liseler; genel, mesleki ve diğer (yabancı dil, güzel sanatlar vb.) olmak üzere üç türde eğitim veriyor.

Güney Korede üniversite okunur mu?

Aralarında Seoul National University, KAIST, Korea University, POSTECH gibi üniversitelerin olduğu Güney Kore’de okumak için bir üniversiteye başvurmak Koreli öğrencilere göre çok daha kolaydır. Zira Koreli öğrenciler, Suneong adı verilen Korece standartlaştırılmış bir testi geçmek zorundadırlar.

You might be interested:  Üniversite Yerleştirmeleri Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Kore’de hangi meslekler yapılabilir?

Güney Kore ‘de en çok yapılabilecek işler şöyle sıralanabilir:

 • Yeme içme işletmeleri,
 • Toptan gıda ticareti,
 • Elektronik ürünlerin dış ticareti ve pazarlaması,
 • Yaşlı ve çocuk bakım hizmetleri,
 • Yurt dışı eğitim danışmanlığı,
 • Kalifiye personel için finans ve mühendislik işleri,
 • İnşaat malzemeleri ticareti,

Korece mezunları ne iş yapar?

Mezunlar formasyon eğitimi alarak eğitim kurumlarında Korece öğretmenliği yapabilmektedir. Genellikle eğitmen olarak dil kurslarında çalışabilirler. Ayrıca yine gerekli eğitimi aldıktan sonra çevirmenlik de yapabilirler.

Amerika’da tıp fakültesi kaç yıl?

Amerika’da tıp eğitimi genel olarak 4 yıl sürmekle beraber bazı uzmanlık alanlarına göre 3-7 yıl arasında değişmektedir. Akademik takvim başvuru yapacağınız üniversiteye göre değişmekle beraber ülke genelinde Eylül ayında başlayıp Haziran ayında bitmektedir.

Kore dili öğrenmek zor mu?

Korece, Türklerin öğrenebileceği en kolay dillerin başında gelir. Gerçekten son derece kolaydır. Yeterli zamanı ayırırsanız alfabeyi de bilirseniz 1 kaç ayda turistik bir gezi yapmak için yeterli seviyeye çıkabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *