Elazığ’da Hangi Üniversite Var?(Soru)

  • Elazığ şehrimizde sadece bir adet üniversite bulunmaktadır ve bu üniversite de Fırat Üniversitesi’dir. Fırat Üniversitesi’nin merkezi Üniversite, Fırat Ünv., 23119 Elâzığ Merkez/Elazığ adresinde görülmektedir. 11 Nisan 1975 yılında kurulan Üniversite’ye bağlı akademik birimler şunlardır: FAKÜLTELER Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Fakültesi

Elazığ’da kac üniversite var?

Elazığ şehri, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 595.638’dir. Elazığ ‘da 1 adet üniversite bulunmaktadır.

Elazığ Üniversitesi hangi bölümler var?

Fırat Üniversitesi ( Elazığ )

  • Eğitim Fakültesi.
  • Fen Fakültesi.
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
  • İlahiyat Fakültesi.
  • İletişim Fakültesi.
  • İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi.
  • Mimarlık Fakültesi.
  • Mühendislik Fakültesi.

FÜ hangi üniversite?

Fırat Üniversitesi ( FÜ ), Elâzığ’da yer alan bir devlet üniversitesidir. 11 Nisan 1975 tarihinde kurulmuştur.

Fırat Üniversitesinde Eczacılık bölümü var mı?

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, Hukuk ve Eczacılık fakültesinin kurulması için Senato kararı aldıklarını belirterek, “bu geç alınmış bir karardır. O da Eczacılık Fakültesi. Zaten Sağlık Bilimleri fakültesini açmıştık.

Fırat Üniversitesi Online mi?

2021-2022 Güz Dönemi Uzaktan Eğitim Duyurusu Tüm Meslek yüksekokullarındaki dersler ise fue. firat.edu.tr üzerinden yürütülecektir. Öğrenci Bilgi Sistemi’nde (OBS) kullandığınız kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilirsiniz.

Elazığ Fırat Üniversitesi kaç öğrenci var?

1975 yılında Elazığ ‘da kurulan Fırat Üniversitesi, 16 fakülte, 9 meslek yüksek okulu, 4 enstitü ve 2 yüksek okul ile hizmet veriyor. Bölgenin en köklü üniversitesi olan ve 45 bin öğrenciye eğitim veren Fırat Üniversitesi, aynı zamanda uluslararası eğitimiyle dikkat çekiyor.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Hangi Üniversitede Okunmalı?(Doğru cevap)

Fırat Üniversitesi kaç dönüm?

38 yıllık geçmişiyle binlerce öğrenciyi mezun ederek meslek sahibi yapan Fırat Üniversitesi, 36.000 öğrencisi, 1545’i akademik olmak üzere 1408 idari personeli ve 2 milyon metrekare’ye ulaşan toplam alanı ile Üniversite kampüsü alan büyüklüğü olarak Türkiye’de üçüncü kampüstür.

Diyarbakır’da özel üniversite var mı?

DİYARBAKIR ‘IN ilk özel üniversitesi kuruldu. Diyarbakır ‘da İlahiyat Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından ‘Selahaddin Eyyubi Üniversitesi ‘ adıyla hizmet verecek olan üniversite bünyesinde bir de Kürtçe’nin Zazaki, Kurmanci ve Sorani lehçelerinde eğitim verecek olan “Yerel Diller Enstitüsü” yer alacak.

Gaziantep kaç tane üniversite var?

Nüfusu yaklaşık olarak 2.028.563’tür. Gaziantep ‘ te 4 adet üniversite bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *