Bilgisayar Mühendisliği Hangi Üniversite Okunur?(En iyi çözüm)

 • Ortadoğu Teknik Üniversitesi bilgisayar mühendisliği alanında ki en köklü geçmişe sahip üniversitemiz.1967 yılında Ankara’da Türkiyenin ilk bilgisayar mühendisliği eğitimi vermeye başlayan üniversitemiz. Boğaziçi üniversitesi de en az Ortadoğu Teknik Üniversitesi kadar eski ve başarılı bir kurum.

Bilgisayar mühendisi olmak için hangi üniversiteye gitmek gerekir?

Çünkü bilgisayar mühendisliğinde en iyi üniversiteler olarak tanınan Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Bilkent, Koç, Sabancı gibi okullardan mezun olanların belli bir seviyenin üzerinde olacağını, daha kaliteli iş üreteceğini biliyor ve bu seçimi daha risksiz görüyor.

Bilgisayar Mühendisliği ingilizce önemli mi?

Yabancı Dil Eğitimi: Bilgisayar mühendisliği, İngilizce ile çok içli dışlı bir bölümdür. Tercih yaparken İngilizce eğitim seviyesi en az %30 olan üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Bu meslekte İngilizce olmazsa olmaz.

Bilgisayar mühendisliği iş imkanı var mı?

Bilgisayar Mühendisliği mezunları yazılım firmalarında,telekominikasyon şirketlerinde,reklam ajanslarında,büyük şirketlerin IT ya da ar-ge departmanlarında kısacası yazılım ve programlamanın olduğu her alanda iş bulabilirler.

Hacettepe Bilgisayar Mühendisliği iyi mi?

Aynı rapora göre Türkiye’de yalnızca 6 üniversite dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’e girmeyi başarmıştır ve Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar ve Enformatik Bilimler alanında 629. sıradan dünyadaki en iyi üniversiteler arasında yer almıştır.

You might be interested:  Üniversite Mezunları Askerliği Ne Olarak Yapar?(En iyi çözüm)

Yazılım mühendisliği için hangi üniversite?

Yazılım Mühendisliği Bölümü Türkiye’de daha fazla yayılmamış olsa da sayılı üniversitelerde bulunmakta.Bunlar;

 • Atılım Üniversitesi (Vakıf)
 • Bahçeşehir Üniversitesi (Vakıf)
 • Maltepe Üniversitesi (Vakıf)
 • Yaşar Üniversitesi (Vakıf)
 • Işık Üniversitesi (Vakıf)
 • Aydın Üniversitesi (Vakıf)
 • İzmir Ünviersitesi (Vakıf)

Bilgisayar mühendisi olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir?

Genellikle Zorunlu Olan Dersler

 • Genel Matematik (Calculus)
 • Diferansiyel Denklemler (Differential Equations)
 • Nümerik Analiz (Numerical Analysis)
 • Lineer Cebir (Linear Algebra)
 • Ayrık Matematik (Discrete Mathematics)
 • Olasılık ve İstatistik (Probability and Statistics)

Bilgisayar mühendisliği nasıl okunmalı?

Bilgisayar mühendisi olmak için 4 yıllık mühendislik fakültesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. Ayrıca 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümü mezunları dikey geçiş yolu ile bilgisayar mühendisliğine geçiş yapabilirler.

Bilgisayar mühendisliği İngilizce kaç yıl?

Bilgisayar mühendisliği ders programında bilgisayar mühendisliğinin iki temel alanı olan yazılım ve donanım ile ilgili dersler dengeli olarak oluşturulmuştur. Eğitim süresi 4 yıl olan bölümüm eğitim dili ise İngilizcedir. İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunludur.

Mühendislikte İngilizce şart mi?

Makina mühendisliği, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği ve diğerleri. Birçok mühendislik alanında İngilizce yine temel şartlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat ilk aşamada özellikle İngilizce ayrı bir önem teşkil ediyor.

Yılda kaç bilgisayar mühendisi mezun oluyor?

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİNDE NİTELİK FARKLARI Her yıl yaklaşık 10.000 öğrenci mezun olmaktadır.

Kaç bilgisayar mühendisi işsiz?

İŞSİZLİK GİDEREK ARTIYOR: İŞKUR’un 2018 sonu verilerine göre 3005 bilgisayar mühendisi, 516 yazılım mühendisi ve 68 bilişim sistemleri mühendisi olmak üzere toplam 3589 mühendis işsizdir.

Bilgisayar Mühendisi mezunları ne iş yapar?

Bilgisayar mühendisi çip, analog sensör, devre kartı, klavye, modem ve yazıcılar dahil olmak üzere bilgisayar donanım ve ekipmanlarının araştırılması, tasarlanması, geliştirilmesi ve test edilmesinden sorumludur.Temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Harçları Yatırma Nasıl?

Bilgisayar mühendisi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Bilgisayar Mühendisi maaşı ortalama aylık 6.000 – TL’dir. En düşük Bilgisayar Mühendisi maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 9.500 – TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *