Bartın’da Hangi Üniversite Var?(Doğru cevap)

Bartın Üniversitesi kaç yıllık?

Bartın Üniversitesi 4 Yıllık Bölümler.

Bartın Üniversitesi hangi ilde?

Bartın Üniversitesi 41.600937 enlem ve 32.346840 boylamda yer almaktadır. Bartın Merkez ilçesine bağlıdır. Bartın Üniversitesi haritası Bartın ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Bartın Üniversitesi posta kodu 74100.

Karabük Üniversitesi hangi bölümler var?

Bartın Üniversitesi

  • Bartın Orman Fakültesi.
  • Edebiyat Fakültesi.
  • Eğitim Fakültesi.
  • Fen Fakültesi.
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
  • İslami İlimler Fakültesi.
  • Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi.
  • Spor Bilimleri Fakültesi.

Bartın Üniversitesi hangi yıl açıldı?

22 Mayıs 2008 tarih ve 5765 sayılı kanunla kurulan Bartın Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ‘nden ayrılan 4 akademik birimin yanı sıra yeni kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’yle ilk öğrencilerini almıştır.

Bartın Üniversitesi ne zaman açıldı?

Hemşirelik Bölümü – Sağlık Bilimleri Fakültesi – Bartın Üniversitesi.

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi hangi kampüste?

Kutlubey Kampüsüne taşınmak zorundayız. 2017-2018 Güz döneminden itibaren derslerimiz yeni kampüste yapılacaktır. Bazı zorluklarımız olacak. Laboratuvar gibi dersler için ilk zamanlar Ağdacı kampüsüne gelmek zorunda da kalabilirsiniz.

Bartın Öğrenci şehri mi?

Şehir olan Bartın ‘da belediye otobüsleri ve dolmuşlarla ulaşım sağlanıyor. Şehir ufak olduğu için en uzak mesafe 20 dakika diyebiliriz. Barında öğrenciler için özel birçok yurt, pansiyon, mevcut. Öğrenci yurtları donanımlı ve oldukça uygun fiyatlarla öğrencilere hizmet veriyor.

Bartın hangi bölgede yer alır?

Bartın, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi ‘nde Batı Karadeniz Bölümünde küçük bir ildir. 1991 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak Türkiye’nin 74. ili olmuştur. Doğusunda Kastamonu, güneyinde Karabük, batısında Zonguldak illeri, kuzeyinde Karadeniz bulunur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *