Atatürk Üniversitesi 2 Üniversite Kayıt Nasıl Oluyor?(Çözünme)

İkinci üniversite ön kayıt işlemini Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) mezuniyet ya da öğrencilik bilgisi mevcut olan öğrenci adayları İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT SAYFASI’ndan yapabilirler. Bu adresten ön kayıt işlemini yapan adayların kesin kayıt işlemleri için herhangi bir belge göndermelerine gerek yoktur.

  • Atatürk Üniversitesi sınavsız ikinci üniversite 2014-2015 eğitim yılı için Ön Kayıtlar 14.07.2014 / 26.09.2014 tarihleri arasında, Kesin kayıtlar ise 15.09.2014 / 26.09.2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Ön kayıtlar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Atatürk Üniversitesi 2 üniversite kayıtları ne zaman?

Kesin kayıt süreci devam ediyor ATA AÖF ikinci üniversite ön kayıt süreci 1 Haziran’da başlamıştı. Kesin kayıt tarihleri ise 31 Ağustos’ta başladı ve adaylar ATA AÖF ikinci üniversite kayıtlarını 3 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilecek.

Atatürk Üniversitesi kesin kayıt nasıl yapılır?

Atatürk Üniversitesi ‘nden yapılan açıklamada, 2021-2022 ATA AÖF ön kayıt ve kesin kayıt tarihleri duyuruldu. herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun/öğrenci olan ya da yükseköğrenimine bu yıl bir başka bölüm/programda başlayacak olan kişilerin başvuru yapacağı ikinci üniversite kayıtları, “https://obs.atauni.edu.tr

You might be interested:  Üniversite Hazırlıkta Ne Yapılır?(Mükemmel cevap)

Sınavsız ikinci üniversite kayıt ne zaman 2021 Atatürk Üniversitesi?

ATA AÖF İkinci üniversite ön kayıtlarI 01.06. 2021 – 03.10. 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. Kesin kayıtlar ise 31.08. 2021 – 03.10. 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Açıköğretim üniversite kayıtları nasıl yapılır 2021 Atatürk Üniversitesi?

YKS sonuçları ile Fakültemize yerleştirilen öğrenciler kayıt işlemlerini 04-08 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet kapısı üzerinden elektronik olarak yapabilirler. Fakültemize kayıt yaptıracak olan öğrenci adayları için en kolay ve kısa yol e-Devlet üzerinden kayıt yaptırmaktır.

AÖF ikinci üniversite kayıt 2020 2021 ne zaman?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ön Lisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan, ancak ortaöğretim kurumlarından 2020 – 2021 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 26 Ekim 2021 – 01 Kasım 2021 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir.

Ikinci üniversite kayıtları ne zaman 2020 2021?

Üniversitenin yayımladığı akademik takvimde yeni dönem için ikinci üniversite başvuru ve kayıt işlemleri 23 Ağustos 2021 – 08 Ekim 2021 tarihleri arasında, https://aoskayit.anadolu.edu.tr kayıt adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısından e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra ikinci üniversite kayıt işlemini

ATA AÖF kesin kayıt ne zaman?

ATA AÖF ikinci üniversite ön kayıt süreci 1 Haziran’da başlamıştı. Kesin kayıt tarihleri ise 31 Ağustos’ta başladı ve adaylar ATA AÖF ikinci üniversite kayıtlarını 3 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilecek.

Atatürk üniversitesi ikinci üniversite kesin kayıt nasıl yapılır?

İkinci üniversite ön kayıt işlemini Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) mezuniyet ya da öğrencilik bilgisi mevcut olan öğrenci adayları İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT SAYFASI’ndan yapabilirler. Bu adresten ön kayıt işlemini yapan adayların kesin kayıt işlemleri için herhangi bir belge göndermelerine gerek yoktur.

You might be interested:  Üniversite Yerleştirme Puanı Nasıl Hesaplanır?(Çözünme)

Kesin kayıt ne demek?

Belli bir düzeyi, puanı tutturan ve belirlenen şartları yerine getiren adaylar için yapılan kayıt.

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları ne zaman?

23 Ağustos Pazartesi günü başlayan 2021-2022 öğretim yılı İkinci Üniversite internet başvuru ve kayıt işlemleri 8 Ekim Cuma günü sona erecek.

Atatürk Üniversitesi sınavsız ikinci üniversite hangi bölümler var?

İkinci Üniversite kapsamında başvurabileceğiniz önlisans programları;

  • Acil Durum ve Afet Yönetimi.
  • Adalet.
  • Bankacılık ve Sigortacılık.
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Bilgi Yönetimi.
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri.
  • Çocuk Gelişimi.

Ikinci üniversite başvuru 2020 ne zaman?

AÖF ikinci üniversite online başvuru ve kayıt işlemleri 23 Ağustos – 08 Ekim arasında gerçekleştirilecek. Öğrencilerin açıköğretimde öğrenim hayatına aktif bir şekilde devam edebilmeleri için kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Açıköğretim Üniversite kayıtları nasıl yapılır 2020?

AÖF 2020 -2021 eğitim yılı için yeni kayıt işlemleri 31 Ağustos’ta başlıyor. AÖF yeni kayıtları 16 Ekim’de sona erecek. Adaylar, http:// aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “ÖSYS Yeni Kayıt ” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Açık Öğretim Üniversite kayıt nasıl yapılır?

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR? AÖF kayıt yenilme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu üzerinden gerçekleştirilecek. Otomasyona öğrenci ya da e-devlet şifresi ile giriş yapılacak. Öğrenciler 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek.

Atatürk Üniversitesi edevlet kayıt nasıl yapılır?

e- Kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları, https://www.turkiye.gov.tr adresinde “e-hizmetler” bölümünde yer alan ve “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında bulunan “ Üniversite E- Kayıt ” seçeneğini aracılığı ile kayıt işlemini gerçekleştirebileceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *