Aselsan Mühendisleri Hangi Üniversite?(En iyi çözüm)

ASELSAN‘da en çok ODTÜ’lü mühendis çalışıyor ASELSAN‘da çalışan mühendislerin bin 184’ü ODTÜ, 348’i Hacettepe, 184’ü Bilkent, 160’ı İstanbul Teknik, 107’si ise Gazi Üniversitesi mezunu.

  • ASELSAN’da çalışan mühendislerin bin 184’ü ODTÜ, 348’i Hacettepe, 184’ü Bilkent, 160’ı İstanbul Teknik, 107’si ise Gazi Üniversitesi mezunu. Çalışan mühendislerin bin 398’i Elektrik / Elektronik, 343’ü Makine, 157’si Bilgisayar, 147’si Endüstri ve 24’ü Havacılık Mühendisi. ASELSAN’da 3 bin 851 kişi çalışıyor

ASELSAN da kimler çalışabilir?

Lise / Ön Lisans Mezunu Olan Adaylar İçin İşe Alım Kriterleri. Teknisyen / Yönetici Asistanı / Büro Personeli / Öğretmen (Teknik Öğretmenlik Bölümleri Hariç) / Aşçı görev tanımları için yönergeler gereği gerekli olan sınav uygulamalarından başarılı olan adaylar değerlendirmeye alınmaktadır.

ASELSAN hangi meslekler var?

Çalışma Alanlarımız

  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği​
  • Makine Mühendisliği.
  • Bilgisayar Mühendisliği.
  • Endüstri Mühendisliği.
  • İşletme.
  • İktisat.
  • Uluslararası İlişkiler.
  • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği.

ASELSAN lise mezunu alıyor mu?

ASELSAN lise mezunu alıyor mu? Gerek Aselsan bünyesinde gerekse Aselsan Konya bünyesinde 1200 yeni personel alımı gerçekleştirilecek. Adaylar alımlarda lise adayları için de şans verilmesini bekliyor. Daha önceki Aselsan personel alımlarında lise, önlisans ve lisans mezunu adaylara şans verildi.

ASELSAN iibf mezunu alıyor mu?

A Yetenek programı değerlendirme sürecimize İİBF öğrencileri de katılabilmektedir. Adaylarımızın ilk olarak işe alım kriterlerimizi sağlaması beklenmektedir. Sonrasında ise, adaylarımız aşamalı sınav/mülakat vb. değerlendirme süreçlerine dahil olmaktadır.

You might be interested:  Üniversite Açık Öğretim Ne Demek?(Mükemmel cevap)

ASELSAN mühendisleri ne kadar maaş alıyor?

Aselsan bünyesinde çalışan çeşitli kişilerin verdiği demeçlere bakıldığında yeni bir mühendisin 4500 TL ile 12.000 TL arası maaş ile işe başladığı tahmin ediliyor. Teknikerler ise mühendislerin alt meslek grubu olarak minimum 3500 TL ile işe başlarlar ve bu da 10.000 TL’ye kadar çıkabilir.

TAI de çalışmak için ne yapmalı?

Başvuru yapabilmek için http://www. tai.com.tr/kariyer/stajyer-muhendis-programi adresinden sisteme kayıt yapılması gerekmektedir. İlk defa başvuru yapılıyorsa “Yeni Staj Başvurusu Yapmak İstiyorum” seçilmelidir.

ASELSAN hisseleri kime ait?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %74,20’si TSKGV’ye aittir, %25,80’lik kısım ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

Makine mühendisi ne iş yapar ne kadar maaş alır?

Ortalama olarak makine mühendislerinin maaşı aylık 4.350 TL olarak belirlenmiştir. Tecrübesi olan ve belli bir süredir aynı sektörde makine mühendisliği yapan kişiler için ortalama maaş bu şekildedir. Alanında uzman olan mühendisler ise en yüksek maaş 6.350 TL olmaktadır.

ASELSAN üniversitesi var mı?

ASELSAN Akademi, teknoloji ve mühendislik alanındaki uzman ve yenilikçi yapısıyla ülkemizin savunma sanayisine katkı yapacak ve bu alandaki programların yeniden yapılandırılmasına imkân sağlayacaktır. YÖK ile yapılan protokol kapsamında ASELSAN, üniversitelerin dış kampüsü olmuştur.

ASELSAN işçi alımı var mı?

Kamu işçi alımı yapılacağı Aselsan tarafından duyuruldu. Aselsan kamu işçi alımı 2021 senesinde yapılacak. Kurum, memur alımlarında genel ve özel bazı kurallara göre personel alacak.

ASELSAN çalışanları nereden mezun?

ASELSAN ‘da en çok ODTÜ’lü mühendis çalışıyor ASELSAN ‘da çalışan mühendislerin bin 184’ü ODTÜ, 348’i Hacettepe, 184’ü Bilkent, 160’ı İstanbul Teknik, 107’si ise Gazi Üniversitesi mezunu. Çalışan mühendislerin bin 398’i Elektrik / Elektronik, 343’ü Makine, 157’si Bilgisayar, 147’si Endüstri ve 24’ü Havacılık Mühendisi.

You might be interested:  Üniversite Mezunları Teğmen Nasıl Olur?(EN iyi 5 ipucu)

ASELSAN mühendisleri neden öldü?

* 9 Ekim 2007’de ASELSAN ‘da yazılım mühendisi olarak görev yapan Burhanettin Volkan, askerliğini yaptığı sırada nöbet tutarken silahıyla intihar ettiği söylendi. * 26 Ocak 2013’te ise ASELSAN ‘da mikroelektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerinde çalışan Hakan Öksüz trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Istanbul Aselsan nerede?

Macunköy Tesisleri 110.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 186.000 m2’lik alan üzerine kurulmuştur. Genel Müdürlük, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri, Savunma Sistem Teknolojileri ve Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanlıkları, ASELSAN Macunköy tesislerinde bulunmaktadır.

Aselsan kim tarafından kuruldu?

Türkiyenin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN, Ocak ayından bu yana 201 mühendis, 307 teknisyen ve 33 uzman ile yollarını birleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *