Amasyada Hangi Üniversite Var?(EN iyi 5 ipucu)

  • Amasya Üniversitesi, Amasya’nın tarihte yerine getirdiği misyonu ve sorumluluğu ile akademik, teknolojik ve kültürel başarısını bölgesel, ulusal ve uluslararası alanlarda ispatlayacağı, temel değerlerinden ödün vermeden, çağdaş, sanat, bilim, yönetim öğrenim ve eğitim anlayışı ile dünya üniversiteleri arasına girmeye çalışacak bir eğitim kurumudur.

Amasyada üniversite var mı?

Amasya Üniversitesi, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 15 yeni üniversite kurulması hakkındaki 5467 Sayılı Kanun ile Amasya’da kurulmuş bir Devlet Üniversitesidir.

Amasya Üniversitesi nereye bağlı?

Semt/Mahalle olarak Akbilek Mh. ve Amasya Merkez ilçesine bağlıdır. Amasya Üniversitesi haritası Amasya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Amasya Üniversitesi posta kodu 05100.

Amasya Üniversitesi kaç yıllık?

Amasya Üniversitesi 4 Yıllık Bölümler.

Çorum’da hangi üniversite var?

Amasya’ya İstanbul’dan kendi aracı ile gelmek isteyen ziyaretçiler sırasıyla Düzce, Bolu, Tosya ve Merzifon rotasını izleyerek 677 kilometrelik bir yolculuk sonrası yaklaşık sekiz saatte ulaşabilir. Ankara’dan ise Kırıkkale, Çorum rotası üzerinden 334 kilometre uzaklıkta bulunur.

Amasya Üniversitesi Özel mi?

Amasya Üniversitesi, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 15 yeni üniversite kurulması hakkındaki 5467 Sayılı Kanun ile Amasya ‘da kurulmuş bir Devlet Üniversitesidir.

Amasya Üni ne zaman kuruldu?

Taksitini 29.01.2018 – 02.02.2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası ‘nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden, öğrenci numarası ile Amasya Üniversitesi öğrenci tahsilat hesabına yatırması gerekmektedir.

You might be interested:  Üniversite Bursu Nasıl Alabilirim?(Soru)

Ordu Üniversitesi kaç yıllık?

Ordu Üniversitesi 4 Yıllık Bölümler.

Amasya Üniversitesi Fizyoterapi kaç yıllık?

100990024 | Amasya Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü (2 yıllık Önlisans) 2021 taban, tavan puanları ve başarı sıralamasını haberimizde bulabilirsiniz.

Çorum’da üniversite var mi?

Hitit Üniversitesi /: Çorum’da üniversite var mi? Çorum’da hangi bölümler var?

  • Fen-Edebiyat Fakültesi. Türk Dili ve Edebiyatı
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi. İktisat.
  • İlahiyat Fakültesi. İlahiyat.
  • Mühendislik Fakültesi. Makine Mühendisliği.
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi. Çocuk Gelişimi.
  • Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu.
  • İskilip Meslek Yüksekokulu.
  • Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *