Açıktan Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır?

  • ÜNİVERSİTE TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILIR? Üniversite tercihleri, ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi kullanılarak yapılacak. Adaylar tercih listelerini oluşturmadan önce başvuru kılavuzunu incelemeli ve kılavuza göre tercih işleminde bulunmalıdırlar.

Açık Üniversite tercihleri nasıl yapılıyor?

Bilindiği üzere geçen yıl bütün açıköğretim bölümleri için puan türü getirildi ve puan türüne göre de tercihler yapılacaktır. Bütün tercihler https://ais.osym.gov.tr/ sayfasında yapılacaktır.

Üniversite açık öğretim tercihleri ne zaman?

AÖF tercih puanları kaç? ÖSYM, 26-27 Haziran’da gerçekleştirilen YKS sonuçlarını açıklamasından sonra milyonlarca öğrenci için üniversite tercih maratonu da başlamış oldu. 2021 YKS tercihleri 5-20 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM AİS üzerinden yapılacak.

AÖF ek tercih 2021 ne zaman?

14-18 Ekim 2021 tarihlerinde tercihlerini aldığımız 2021 -YKS İkinci Ek Yerleştirme sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır.

AÖF ek yerleştirme nasıl yapılır?

AÇIKÖĞRETİM EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILIR? 2021 YKS Ek Yerleştirme ile Fakültenin önlisans veya lisans programlarına yerleştirilen öğrenci adayları kayıt işlemlerini “e-Devlet”, “Online Kayıt Sistemi”, veya “Fakültemize Doğrudan Başvuru” yollarından birini kullanarak yapabilirler.

Açıktan okumak için kaç puan gerekli?

2 yıllık açıköğretim bölümlerine kayıt yaptırabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumlarından Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girmek ve en az 140 puan almak gerekmektedir. 4 yıllık lisans bölümleri içinse 170 puan almış olmak gerekiyor.

You might be interested:  Üniversite Harcı Hangi Bankaya Yatıyor?(En iyi çözüm)

Açıköğretim Üniversite kayıtları nasıl yapılır 2021?

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek. Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacak.

AÖF ikinci üniversite kayıt 2020 2021 ne zaman?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ön Lisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan, ancak ortaöğretim kurumlarından 2020 – 2021 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 26 Ekim 2021 – 01 Kasım 2021 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir.

AÖF ek yerleştirme yapılıyor mu?

Açıköğretime yerleşenlerin ek yerleştirme hakkı var mı? ÖSYS Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (açık öğretimin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

Anadolu Üniversitesi ek tercih kayıtları ne zaman?

Sağlıkta Lisans Tamamlama kayıtları 23 Eylül 2021 Perşembe- 01 Ekim 2021 Cuma tarihleri arasında yapılacak. YKS ek yerleştirme kayıtları ise 04 Ekim 2021 Pazartesi- 07 Ekim 2021 Perşembe tarihleri arasında tamamlanacak. İkinci üniversite kayıtları ise 8 Ekim 2021 tarihinde sona erecek.

AÖF YKS 2 ek tercihler ne zaman?

YKS ikinci ek yerleştirme tercihleri 14 Ekim 2021 tarihinde saat 09.00’da başlamıştı. Adaylar tercihlerini 18 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59’a kadar yapabilecek.

2 ek tercih nasıl yapılır?

YKS 2. ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Değerli adaylarımız, 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemlerini yarın başlatacağız. Tercihlerinizi 14-18 Ekim tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.

ÖSYM ek yerleştirme nasıl yapılır?

Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM ‘nin https://ais. osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

You might be interested:  Tarık Akan Hangi Üniversite Mezunu?(EN iyi 5 ipucu)

AÖF ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 27 Ekim 2021 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *