Öğrenci Kredileri Ne Zaman Yatacak?

Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK öğrenim kredisi ne zaman yatacak?

KYK burs ve öğrenim kredisini ilk kez alacak olanlar için hesaplara yatma tarihi açıklandı. KYK bursu ve kredisi, kimlik numarasının sonu 0 ve 2 olanlara 29 Aralık’ta, 4 ve 6 olanlara 30 Aralık’ta, 8 olanlara ise 31 Aralık’ta yatırılacak.

KYK kredi ne zaman yatacak 2021?

Son dakika açıklamada bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 -2022 eğitim döneminde ilk kez kredi ve burs alacak öğrencilerden sisteme yeni girenlere ekim, kasım ve aralık ayı ödemelerinin 29 Aralık itibarıyla yapılacağını bildirdi.

KYK burs ne kadar 2022?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun ( KYK ), burs ve kredi başvurusu yapan üniversite öğrencilerine ne kadar ödeyeceği belli oldu. KYK bursu ile kredisi 2022 yılında lisans öğrencilerinde 850 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin 700 lira, doktora öğrencilerinde 2 bin 550 lira ödeyecek.

KYK kredi ocak ayında ne kadar yatacak?

Daha sonra ise KYK, ödemeleri TC kimlik numarasının son rakamına göre her ayın 6. ve 10. günleri arasında yapıyor. Burs/ kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

KYK kredi iptal edilince ne zaman ödenir?

Kredi almaktan vazgeçen öğrenciler kredi borcunu, devam ettiği öğretim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere kredi aldığı kadar sürede ve aylık taksitler halinde ödemektedir.

You might be interested:  E Sınav Nasıl Oluyor?(EN iyi 5 ipucu)

Burslar ne zaman yatacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Aralık 2020 tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Bakan Kasapoğlu, 6 – 10 Aralık tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını belirtti.

Kyk kredi ne kadar 2021?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere sağlanan aylık burs ve kredi ücretleri her yıl yeniden belirleniyor. 2021 yılı için belirlenen ücret; lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL olarak belirlenmişti.

Kyk kredi ne kadar para yatacak?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan KYK burs ücreti lisans için 650 lira, yüksek lisans için 1300 lira oldu.

KYK burs ve kredi ne kadar?

Bu yıl KYK burs ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan üniversite öğrencilerine aylık 650 lira aylık ödenecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *